Trhy víra zatím neopouští
Balancují dnes kapitálové trhy nad propastí, nebo zaklekají do startovních bloků, aby se připravily na nadcházející růstovou rally? Je tu příležitost nakupovat některé evropské tituly za atraktivní ceny, nebo poslední možnost vystoupit z potápějící se lodi?
Odpovědi, alespoň prozatím, nalezneme pravděpodobně do konce tohoto roku a leží plně v rukou evropských politiků. Pokud se podaří nalézt rázná řešení v podobě posílení statutu ECB, navýšení záchranného balíku EFSF, ozdravení státních rozpočtů a strukturální změny v celé eurozóně, případně vydání společných eurobondů, pak bude momentálně hrozící katastrofa zatím odvrácena. Tato řešení nelze ale realizovat okamžitě, navíc se stále nedaří přesvědčit k těmto krokům Německo. Dle mého názoru bude proto nezbytná intervence ze strany MMF, který jako jediný spolu s ECB má v současné vážné situaci potřebné náboje jak se rychle pokusit stabilizovat primárně trh s evropskými státními dluhopisy a dodat potřebnou likviditu.
Pokud se tedy v nejbližších dnech dočkáme alespoň některých z těchto událostí, můžeme se těšit dle mého názoru na solidní růst do konce tohoto roku, v opačném případě bude vysoká nejistota na trzích působit opět negativně.
Evropské trhy dnes pokračovaly ve volatilnějším obchodování. Po 16. hodině přišla vzpruha v podobě zveřejnění lepší spotřebitelské důvěry v USA. Německý DAX roste o 0,9%, americké indexy přidávají kolem 0,7%.
Pražská burza klesla o 1,85% tažena zejména propadem akcií Komerční Banky o 4,0%.
Poslední zprávy
- Booking reportoval výsledky za 2Q nad očekáváním, výhled na 3Q však analytici vnímají jako zklamání
30.07. 13:50 Fio - Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
30.07. 12:05 Fio - Visa ve 3Q zaznamenala dvouciferný růst výnosů, výhled na celý rok ponechala beze změny
30.07. 11:45 Fio - Adidas ve 2Q nenaplnil odhad trhu na úrovni tržeb
30.07. 11:05 Fio - Porsche zveřejnilo výsledky za 1H, automobilka potřetí tento rok snížila svůj výhled
30.07. 10:44 Fio