Singer nevidí příliš prostoru pro další snižování sazeb
Již před měsícem sdělil guvernér, že by ČNB mohla zvážit i zpřísnění úrokových sazeb, a to v případě, že znehodnocení koruny začne hrozit zesílením inflačních tlaků. Singer upozorňuje na to, že výhled domácí ekonomiky bude záležet zejména na vývoji v eurozóně.
Člen bankovní rady Pavel Řežábek by neměnil úrokové sazby žádným směrem. Oslabování koruny samo o sobě podle něj není impulsem pro utahování sazeb.
3.listopadu ponechala ČNB hlavní dvoutýdenní repo sazbu na historickém dně 0,75 %, kde se nachází již od loňského května.
Zdroj: Reuters
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v srpnu na -3,7 b. při očekávání 6,9 b.
04.08. 10:48 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,26 %), ropa (-0,94 %), zemní plyn (-0,71 %)
04.08. 10:47 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,27
04.08. 10:47 Fio - Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Airbus v červenci dodal přibližně 63 letadel
04.08. 09:35 Fio - Pražská burza zahajuje nový týden růstem o téměř 1 %, tahounem jsou bankovní tituly
04.08. 09:32 Fio