Euro se dále propadá
Evropská měna během včerejší seance rozšířila své ztráty a klesla pod hranici 1,30 USD/EUR, čímž "vylepšila" svoje 11měsíční minimum. Důvodem jsou stále panující obavy o řešení dluhové krize. Včerejší aukce italských dluhopisů negativní náladu na trzích jen dokládá. Přestože se Italům podařilo dluhopisy upsat, investoři za jejich nákup požadovali nejvyšší výnos v jejich historii, když u 5letého papíru dosáhl úrovně 6,47 %.
Euro bude zároveň muset v následujících týdnech čelit možné vlně snižování ratingových známek evropským státům. Agentury před víkendovým summitem EU varovaly, že pokud politici nedojdou ke shodě, která by na trhy znovu přinesla uklidnění a která by vyústila v důvěryhodný plán na snížení zadlužení, budou přehodnocovat svá hodnocení států eurozóny.
Dnes bude zveřejněna celá řada makroekonomických indikátorů a předstihových ukazatelů na obou stranách Atlantického oceánu. V eurozóně se dočkáme
Poslední zprávy
- Akciový výhled
24.07. 09:00 Fio - Moneta Money Bank reportovala čistý zisk za 2Q 2025 podle očekávání
24.07. 08:34 Fio - Denní report - středa 23.07.2025
23.07. 22:20 Fio - Hasbro reportovalo solidní výsledky za 2Q, čistý zisk byl negativně ovlivněn jednorázovou položkou
23.07. 17:54 Fio - Pražská burza posílila
23.07. 16:49 Fio