Ford bude odebírat více dílů z Číny
Společnost Ford Motor Co. oznámila, že téměř zdvojnásobí nákupy autodílů z Číny v tomto roce, aby tak firma snížila výrobní náklady. Ford koupí auto díly v hodnotě 2,5 až 3 mld. USD, v minulém roce nakoupila díly v Číně v hodnotě 1,7 mld. USD. Díly se budou vyvážet do dalších asijských zemích, také do Evropy či USA, kde poputují na montážní linky. Ford potřebuje levnější komponenty z Číny, kde cena výrobní práce činí 10% z ceny práce v USA, firma tím sleduje splnění svého cíle snížit náklady o 6 mld. USD ročně do kroku 2010. Akcie F za 3M poskočily o téměř 30%.
Poslední zprávy
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio





