Pražská burza rostla v čele s Komerční bankou a Telefonicou
Pražská burza navázala na včerejší zisky díky pokračujícímu optimismu na globálních trzích a přidala 1,2% na 1029 bodů. O růst indexu se postarala především Komerční banka s přírůstkem +3,03% na 4080 Kč. Pomohla i Telefonica s nárůstem +2,75% na 325 Kč, když psychologicky pomohla zpráva, že včera byl zahájen zpětný odkup akcií. Menší zisky si připsalo rovněž NWR (+1,06% 76 Kč) a Čez (612 Kč +0,66%). Naopak včerejší více jak 3% přírůstek korigovaly akcie Erste Bank, které poklesly o -1,54% na 647 Kč. V záporném teritoriu zakončil taktéž Pegas (525 Kč -0,94%) a CME (99 Kč -0,60%). Zajímavý vývoj dnes proběhl na Unipetrolu, kde v dopolední části seance proběhly obchody až za 175 Kč a titul přidával 3%, nicméně nakonec zakončil stagnací na 170 Kč. Celkový zobchodovaný objem na burze byl dnes nadprůměrný především díky Čezu a Komerční bance.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





