ČNB informovala Komerční banku ohledně zavedení kapitálových rezerv
ČNB informovala Komerční banku ohledně zavedení kapitálových rezerv v následující podobě:
bezpečnostní rezerva v podobě 2,5 % z vlastního kapitálu Tier 1 bude zavedena od 1. ledna 2014 pro všechny bankovní instituce
proticyklická kapitálová rezerva nebude v nejbližších letech aplikována
kapitálová rezerva pro krytí systémového rizika je posuzována ČNB na základě faktorů v podobě velikosti banky a dále její provázanosti s finančním systémem země, stupeň nenahraditelnosti banky a stupně složitosti struktury banky. ČNB informovala KB, že na základě výše uvedený faktorů bude sazba kapitálové rezervy pro krytí systémového rizika činit 2,5 %.
KB si udržuje silnou kapitálovou pozici a předpokládá, že výše uvedené požadavky splní i při zachování úvěrové aktivity a výplaty dividendy.
Zdroj: Komerční banka
Robin Koklar, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Kofola rozšiřuje svojí působnost v Latinské Americe o řemeslná piva či speciální kávy (+komentář)
26.01. 12:31 Fio - Akciový výhled
26.01. 08:58 Fio - Kofola: Záměr koupit menšinový podíl v řemeslných pivovarech a kavárnách v Latinské Americe
26.01. 06:41 Kofola ČS a.s. - Denní report - pátek 23.01.2026
23.01. 22:28 Fio - Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
23.01. 18:06 Fio





