Ranní kafe BH Securities 13.10.2016
Trhy se konečně dočkaly písemné zprávy z posledního zasedání FEDu, která ukázala, že Janet Yellenová má stále větší problém udržet na uzdě požadavky některých členů na zvedání sazeb. 3 členové byli pro zvedání již v září, 7 členů bylo proti. Trhy reagovaly vlažně, pravděpodobnost zvedání sazeb letos zůstává na cca 67,6 %. Co ale investory znejistilo, byly zprávy o dalším růstu těžby ropy členy OPEC. Za září kartel vyprodukoval 33,39 milionů barelů ropy denně, o 220 tisíc barelů více než v srpnu.
Asijské akcie v noci reagovaly negativně zejména na zklamání z Číny, která za září reportovala 10procentní meziroční pokles exportu. Nejvíce negativně reagovaly thajské akcie, u kterých je obava podpořena zprávami o špatném zdraví thajského krále.
Makrodata z Německa ráno ukázala, že inflace cen spotřebitelů zůstává velice nízká, na úrovni 0,7 % meziročně.
Dnes nás v Americe čekají týdenní data z trhu práce, týdenní zásoby ropy a plynu od agentury EIA. Bude také mluvit šéf Bank of England Carney a člen FEDu Harker.
Dnes reportuje například Delta Air Lines
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 20.03.2026
20.03. 21:17 Fio - Americké akcie v závěru týdne oslabují
20.03. 19:01 Fio - Pražská burza v závěru týdne klesala
20.03. 16:30 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 3Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
20.03. 12:53 Fio - Strojírenská společnost Doosan Škoda Power zveřejnila předběžné výsledky za rok 2025
20.03. 09:27 Fio





