Pražská burza uzavřela týden solidním růstem +1,4%
Spanilou jízdu zažívají akcie bankovního „nováčka“ Monety, u níž je patrný trvající nákupní apetit ze strany zahraničních hráčů posunující titul na nová maxima. Dnes Moneta uzavírala nadohled 83 Kč se ziskem 3,9% při aktivním obchodování, když majitele změnilo 5 mil. akcií s výsledným objemem 411 mil. Kč! Příznivý den registrovaly i rakouské finanční emise – Erste bank zpevnila o 2,8% a blíží se letošním maximům, pojišťovna VIG částečně korigovala včerejší ztráty, když uzavřela o 1,2% výše na 489 Kč. Dařilo se též ČEZu, který posiloval v tandemu s celým sektorem utilit a nakonec dokázal uzavřít na 461,7 Kč (+2,5%).
Naopak sérií devíti růstů v řadě uťala Komerční banka, která navzdory zvýšenému doporučení na „buy“ a cíli 1040 Kč od HSBC zažila výběr zisků a posunula se se ztrátou bezmála 0,8% na 887 Kč. Prodejní tlak je nadále patrný u telekomunikační O2 ČR. Akcie tento týden oslabily o téměř 3% a uzavřely na nejnižší úrovni od července. Obávají se investoři blížící se rebalance indexů MSCI (14.11.)?
David Lamač, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio





