Předseda Rady guvernérů Fedu Powell se sešel s prezidentem Trumpem a ministrem financí Mnuchinem
Předseda Rady guvernérů Fedu J. Powell se dnes sešel s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a ministrem financí Stevenem Mnuchinem. Podle tiskového prohlášení na stránkách Fedu došlo k diskuzi ohledně „ekonomiky, růstu, zaměstnanosti a inflace.“
Dále prohlášení uvádí, že slova Powella byla dnes konzistentní s jeho výroky na slyšení v Senátu, jež probíhalo v minulém týdnu. Centrální bankéř prý nediskutoval jeho očekávání týkající se měnové politiky, s výjimkou zopakování toho, že cesta úrokových sazeb bude záviset na příchozích informacích z ekonomiky.
V závěru také prohlášení zdůrazňuje, že Powell před Trumpem zopakoval, že členové FOMC se nadále budou řídit jen a pouze mandátem a veškerá rozhodnutí tak budou tvořena pouze na základě objektivní, pečlivé a nepolitické analýzy.
Zdroj: Fed
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Berskhire Hathaway ve 3Q navýšila hotovost na rekordních 381,7 mld. USD
03.11. 11:50 Fio - Zestátnění ČEZu bylo přes víkend diskutovaným tématem
03.11. 10:53 Fio - Akciový výhled
03.11. 09:03 Fio - Výrobce bezpilotních letadel Primoco reportoval za 9M a snížil celoroční výhled
03.11. 08:56 Fio - Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
31.10. 21:02 Fio






