ČEZ: Legislativní rada nedoporučila pasáže novely, které by státu umožnily snáze protlačit rozdělení
Legislativní rada vlády na čtvrtečním zasedání projednala návrh zákona, který by umožnil rozdělení akciových společností strategického zájmu 85% většinou přítomných akcionářů. Rada schválení dotčené pasáže novely nedoporučila, informoval ministr pro legislativu a předseda rady Michal Šalomoun.
Ačkoliv zákon přímo nemluví o společnosti ČEZ, popisu „akciové společnosti s většinovou majetkovou účastí státu, jejíž akcie byly přijaty k obchodování na evropském regulovaném trhu a která je subjektem kritické infrastruktury“ odpovídá pouze ČEZ.
O návrhu zákona jsme včetně komentáře analytika informovali dnes zde.
Záměr provést transformace začátkem ledna v rozhovoru zopakoval premiér Petr Fiala.
Akcie ČEZ (BAACEZ) dnes uzavřely na pražské burze na 915 Kč se ziskem 4,5 %. Na RM-SYSTÉMu si připsaly 4,3 % na 914,5 Kč.
Zdroj: idnes.cz
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké indexy připisují zisky
29.06. 19:07 Fio - Frankfurtská burza v pondělí uzavřela v červeném
29.06. 18:10 Fio - USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v červnu klesl na 0 b.
29.06. 16:36 Fio - Wall Street zahajuje týden růstem, Charter Communications jedná se SpaceX o partnerství
29.06. 16:21 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,26 %), kukuřice (-1,87 %), stříbro (-1,34 %)
29.06. 15:07 Fio





