Frankfurtská burza pondělní obchodování uzavřela v zeleném
V úvodu týdne uzavřela frankfurtská burza růstově. Ze společností se nejvíce dařilo akciím Adidasu (+4,0 %), Sartorius (+2,0 %) a Covestro (+2,0 %). Rostly také akcie Siemens, u kterých Bank of America navýšila investiční doporučení na stupeň "buy". Naopak se nedařilo akciím Bayer (-2,0 %), RWE (-1,7 %) a Qiagen (-1,6 %). Evropský index STOXX 600 (+0,063 %) odepsal téměř všechny dnes nabrané zisky a zakončil těsně nad páteční závěrečnou hodnotou na 505,57 b. Ze sektorů nejvíce připisovaly zbytná spotřeba (+0,76 %), průmysl (+0,62 %) a finance (+0,29 %). Naopak odepisoval energetický sektor (-1,6 %), utility (-0,81 %) a komunikační služby (-0,44 %).
| Index DAX +0,39 % na 18000,79 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Adidas (ADS) | +4,0 % | Bayer (BAYN) | -2,0 % |
| Sartorius (SRT3) | +2,0 % | RWE (RWE) | -1,7 % |
| Covestro (1COV) | +2,0 % | Qiagen (QIA) | -1,6 % |
| Siemens (SIE) | +1,6 % | Merck (MRK) | -1,2 % |
| Rheinmetall AG (RHM) | +1,4 % | Brenntag (BNR) | -1,1 % |
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





