DAX převážně v plusu, ztrácí Deutsche Börse po razii ohledně možného kartelu s deriváty
Deutsche Börse uvedla, že u ní byla provedena razie unijními antimonopolními orgány kvůli podezření na možný kartel s finančními deriváty. Společnost podle prohlášení plně spolupracuje. Evropská komise bez bližších detailů uvedla, že razie se odehrály ve dvou zemích EU a dotčené společnosti podle ní možná "porušily antimonopolní nařízení EU, které zakazují některé obchodní praktiky", ovšem neznamená to, že jsou vinny.
| Index DAX +0,78 % na 18994,63 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Infineon Technologies (IFX) | +3,7 % | Deutsche Boerse (DB1) | -1,3 % |
| BMW (BMW) | +3,5 % | Rheinmetall AG (RHM) | -0,9 % |
| Siemens (SIE) | +2,9 % | Vonovia (VNA) | -0,8 % |
| Dr Ing hc F Porsche AG (P911) | +2,7 % | E.ON (EOAN) | -0,6 % |
| Volkswagen (VOW3) | +2,3 % | Munich Re (MUV2) | -0,3 % |
zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





