Americké indexy zahajují obchodovaní růstem, akcie Oracle po výsledcích přidávají 39 %
Americké indexy, s výjimkou Dow Jones (-0,22 %) zahajují obchodovaní růstem. Podporuje je silný výhled společnosti Oracle a sázky investorů na snižování sazeb poté, co srpnová inflace, měřená indexem výrobních cen překvapivě meziměsíčně klesla o 0,1 % místo očekávaného růstu o 0,3 %. Stejný vývoj zaznamenala i jádrová inflace.
Akcie Oracle přidávají 39 % poté, co cloudová a softwarová společnost včera po uzavření trhu zveřejnila výsledky hospodaření za první kvartál. Firma představila silný výhled pro svůj segment cloudové infrastruktury, což podle agentury Bloomberg odráží rostoucí poptávku spojenou s umělou inteligencí. Analytici zároveň vyzdvihli jako zvlášť pozitivní ukazatel objemu zbývajících nasmlouvaných závazků (RPO).
Z výsledků Oracle profitují také akcie společností spojených s infrastrukturou pro AI, jako jsou Broadcom (+7,1 %), Micron Technology (+4,74 %) či Nvidie (+4,08 %).
Naopak výrazný pokles o 34 % zaznamenávají akcie Synopsys poté, co společnost vyvíjející software pro návrh čipů zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí. Ty ukázaly slabší výnosy v segmentu design IP a zároveň horší než očekávaný výhled zisku.
| Index S&P 500 +0,49 % na 6544,78 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Informační technologie | +1,9 % | Zbytná spotřeba | -1,1 % |
| Energie | +1,5 % | Komunikační služby | -0,7 % |
| Utility | +0,8 % | Nezbytná spotřeba | -0,6 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Oracle Corp (ORCL) | +39 % | Synopsys (SNPS) | -34 % |
| Broadcom (AVGO) | +7,1 % | Cadence Design Systems (CDNS) | -8,0 % |
| Super Micro Computer (SMCI) | +5,0 % | Insulet Corp (PODD) | -4,8 % |
| Vistra Corp (VST) | +5,0 % | Fox Corp (FOXA) | -4,3 % |
| Digital Realty Trust (DLR) | +4,6 % | Fox Corp (FOX) | -4,2 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty oslabují
19.05. 14:49 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,66 %), ropa (-1,19 %), měď (-1,17 %)
19.05. 12:28 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
19.05. 12:28 Fio - Eurozóna: Přebytek obchodní bilance v březnu klesl na 3,5 mld. EUR
19.05. 12:26 Fio - Google a Blackstone vytvořily společný podnik za účelem vybudování nového TPU cloudu
19.05. 10:02 Fio





