BP: National Semiconductor plánuje redukci 200 pracovních míst
Polovodičová společnost National Semiconductor Corp. (NSM) včera oznámila, že hodlá prodat vybavení a propustit 200 pracovníků ve svých továrnách na výrobu polovodičových plátků. Společnost tak činí ve snaze o modernizaci těchto podniků a snížení kapacity.
Společnost předpokládá, že si tato opatření vyžádají náklady ve výši 20 mil. USD, z toho většinu by měla započítat do výsledků hospodaření za fiskálně třetí čtvrtletí.
Podniky na výrobu polovodičových plátků společnost provozuje v amerických státech Texas a Maine a ve skotském Greenocku.
Akcie NSM v pátek posílily o 1,84 % na 19,37 USD.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





