BP: Motorola jmenovala nového finančního ředitele
Americký výrobce mobilních telefonů, společnost Motorola Inc. (MOT), včera oznámil, že jmenoval Paula J. Lisku novým finančním ředitelem s účinností od 1. března.
V této pozici Liska nahradí Toma Mereditha, který se stal zastupujícím finančním ředitelem po březnovém odchodu finančního ředitele firmy Davida Denoshira.
Liska dříve zastával funkci společníka u soukromých investičních firem včetně MidOcean Partners a CVC Capital Holdings.
Společnost Motorola čelí v poslední době klesajícím cenám svých akcií na pozadí slabých tržeb. V lednu společnost oznámila, že se její zisk za čtvrté čtvrtletí snížil o 84 procent a prodeje mobilních telefonů klesly o 38 procent. V únoru společnost dokonce naznačila, že své operace výroby mobilních telefonů opustí.
Akcie MOT včera oslabily o 1,57 % na 11,28 USD.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,97 %), zemní plyn (-2,31 %), stříbro (+1,56 %)
20.08. 13:24 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,64
20.08. 13:23 Fio - Polský Arlen plánuje získat kontrolní podíl v Prabosu
20.08. 11:52 Fio - Eurozóna: Stavební výroba v červnu meziměsíčně poklesla o 1,3 %
20.08. 11:27 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,27 %), ropa (+1,91 %), stříbro (+1,71 %)
20.08. 10:36 Fio





