Nové léky a platba od AstraZenecy zvýšilly zisk Mercku
Třetí největší výrobce léků v US, Merck & Co. (MRK), oznámil, že jeho zisk za 1. čtvrtletí vzrostl meziročně o 94% díky zvýšené poptávce po jeho léku na cukrovku a vakcíně proti rakovině děložního krčku. Druhým faktorem pro nárůst zisku byla platba od AstraZenecy v hodnotě $2,,2 mld. Čistý zisk vzrostl na $3,3 mld. / $1,52 na akcii. Bez zahrnutí jednorázových položek dosáhl zisk 89c na akcii a překonal odhady analytiků s 85c. Tržby vzrostly o 1% na $5,8 mld. Společnosti se dařilo i snižovat náklady uzavírkou továren a propouštěním.
Akcie MRK rostou v předobchodní fázi na $41 ( 3,12%).
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





