Amerika roste po zprávě od ministerstva financí
Americké indexy dnes silně reagovaly na zveřejnění plánu ministra financí, který by měl zbavit banky jejich toxických aktiv. Ministerstvo financí má na odkup použít 75-100 mld. USD z programu TARP, další finance by měly přinést privátní investoři jako je například společnost Pimco, která má velký zájem o aktiva podložená hypotékami. Růst trhů byl však podpořen pouze podprůměrnými objemy. Nejvíce rostl samozřejmě finanční sektor, který celkově posílil o 18 %, když Bank of America posilovala o 21 %, Wells Fargo o 20,16 %, JPMorgan o 19,91 % a Citigroup o 17,56 %. Ostatní sektory také posilovaly např. ropný sektor přidal přes 8 %, průmyslový sektor přes 7,3 %. Dow Jones Industrial posílil o 6,83 % na 7775,86 bodů, S&P 500 posílil o 7,08 % na 822,92 bodů a Nasdaq 100 posílil o 6,12 % na 1259,81 bodů.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





