Continental ohlásil další ztrátu a plánuje propouštět
Čtvrtý největší letecký přepravce v US, Continental Airlines Inc. (CAL), ohlásil již sedmou kvartální ztrátu po sobě, poté co za 2Q činila ztráta 213 mln. USD / 1,72 USD / akcii, zatímco ve stejném období loňského roku hospodařil se ztrátou 5 mln. USD / 0,05 USD na akcii. Bez zahrnutí nákladů v hodnotě 44 mln. USD na odstupné, ukončené kontrakty a pokles hodnoty odpisovaných Boeingu 737, dosáhla ztráta 1,36 USD / akcii. To bylo o 0,01 USD více než očekávali analytici. Společnost doplatila zejména na pokles cen letenek a také poptávky po letecké přepravě. Tržby meziročně klesly o 23 % na 3,13 mld. USD.
Společnost zároveň oznámila, že plánuje propustit dalších 1 700 zaměstnanců, když od začátku května uvedla, že zruší 1 200 pracovních míst.
Akcie CAL včera zavřely na 10,17 USD.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio - USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
24.06. 16:12 Fio





