Počasí přeje produkci kávy Robusty
Největší pokles za posledních 7 obchodních seancí zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na londýnské burze LIffe nejaktivnější lednový futures kontrakt na kávu typu Robusta. Příčinou byly spekulace, podle nichž by s příchodem suchého počasí do Vietnamu v příštím týdnu, mohli tamní farmáři urychlit sklizeň kávových zrn. Podle amerického ministerstva zemědělství (USDA) platí Vietnam za největšího producenta kávy typu Robusta na světě a druhým největším exportérem kávy vůbec.
Podle posledního odhadu USDA dosáhne stávající sklizeň kávy Robusty ve Vietnamu objemu 17,9 miliónů kávových pytlů. Celkový export kávy z této země by pak měl v příštím roce dosáhnout 18 miliónů pytlů.
Futures na kávu typu Robusta s lednovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na londýnské burze Liffe o 27 USD (2 %) na uzavírací cenu 1327 dolarů za metrickou tunu.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 26.02.2026
26.02. 22:09 Fio - Americké akcie oslabují
26.02. 19:47 Fio - DAX uzavírá čtvrteční seanci růstem
26.02. 18:17 Fio - Pražská burza ve čtvrtek klesala
26.02. 16:31 Fio - The Trade Desk reportoval za 4Q, výhled zklamal, přetrvávají obavy z AI a konkurence Amazonu
26.02. 15:23 Fio





