Akciový výhled 1. 2.: Egypt zapomenut? (+ NWR, Orco, KIT)
Wall Street v plusu a růstové indikace: Na první pohled se zdá, jakoby se trh otřepal z egyptské chřipky, zvedl hlavu a vyrazil opět kupředu. Startérem se ovšem staly ropné společnosti, jež těží právě z eskalujícího napětí v arabských zemích. Černé zlato je opět na výsluní: Brent se poprvé od roku 2008 dostal nad 100 dolarů, za čímž ovšem trendově stojí především čínská poptávka a stále zrychlující asijský region. Konečně pak trhu včera pomohly silná čísla z výsledovky Exxonu, výsledkem bylo 0,6 % zisku Dow Jones, 0,8 % SP a půlprocentní nárůst Nasdaq. „Trh je velmi nervózní, Egyptem prochází příliš mnoho ropy, abychom mohli být v klidu,“ vyjadřuje pocity trhu Andrew Lebow, makléř americké MF Global. „Z Egypta sice nové negativní zprávy nepřichází, hovořit o uklidnění nelze,“ dodává Michael James z Wedbush Morgan Securities. Uklidnění by ovšem mohlo přinést další růstovou vlnu.
Zelený open by dnes měla dnes předvést většina evropských benchmarků, indikace míří k růstu o zhruba 0,5 %, a napětí tak prozatím trochu opadne. Praha by měla vstřebat pozitivní náladu a poslat vzhůru především větší emise. Realitou ovšem bude opět zvýšená volatilita daná arabskou neurózou. Nákupní objednávky by mohly převážit na komoditních emisích, po studené sprše by se mohlo vzpamatovat...
Kudy se dnes vydají tituly SPAD, akvizice KIT a nový report pro NWR, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/24506905-akciovy-vyhled-1-2-egypt-zapomenut-nwr-orco-kit/
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





