Maďarská centrální banka podpořila forint
České koruně se dnes vůči euru příliš nedařilo, když v průběhu dne ztrácela více než půl procenta. Zatímco první ranní kotace se nacházely ještě poměrně hluboko pod 25,40 CZK/EUR, krátce po poledni se kurz dočasně přehoupl přes 25,50 CZK/EUR. V závěru seance koruna přeci jenom začala své ztracené pozice dobývat částečně zpět a reflektovat sílící euro na eurodolarovém trhu a posilující regionální měny. Podle informací dealerů stála za oslabením koruny realizace větší klientské objednávky na málo likvidním trhu. Koruně též neprospívají extrémně nízké úrokové sazby.
Nejúspěšnější regionální měnou dnes byl maďarský forint se ziskem více než jednoho procenta. V odpoledních hodinách se kurz dokonce dostal pod 300
Nejdůležitější událostí zítřejšího dne je zasedání bankovní rady ČNB k projednání měnové politiky. V souladu s trhem neočekáváme změnu v nastavení úrokových sazeb. Klíčová dvoutýdenní repo sazba by měla zůstat na historicky nejnižší úrovni 0,75 %. Přestože se v ekonomice kumulují proinflační rizika v podobě slabé koruny a zvýšení snížené sazby
Česká swapová výnosová křivka se dnes posunula výše, na desetiletém konci zhruba o 4 bb. Domácí výnosy sledovaly vzestup svých eurových protějšků.
Poslední zprávy
- Americké akcie v závěru týdne oslabují
15.05. 20:03 Fio - Pražská burza rostla proti zahraničí o 0,9 %
15.05. 16:39 Fio - Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů Applied Materials zveřejnil výsledky i výhled nad odhady
15.05. 11:12 Fio - Nu Holdings vykázala v 1Q růst výnosů o 53 % na téměř 5 mld. USD, avšak mírně pod odhady analytiků
15.05. 10:08 Fio - Kofola: Představenstvo navrhne valné hromadě dividendu ve výši 21 Kč
15.05. 09:43 Fio





