Ford bude odebírat více dílů z Číny
Společnost Ford Motor Co. oznámila, že téměř zdvojnásobí nákupy autodílů z Číny v tomto roce, aby tak firma snížila výrobní náklady. Ford koupí auto díly v hodnotě 2,5 až 3 mld. USD, v minulém roce nakoupila díly v Číně v hodnotě 1,7 mld. USD. Díly se budou vyvážet do dalších asijských zemích, také do Evropy či USA, kde poputují na montážní linky. Ford potřebuje levnější komponenty z Číny, kde cena výrobní práce činí 10% z ceny práce v USA, firma tím sleduje splnění svého cíle snížit náklady o 6 mld. USD ročně do kroku 2010. Akcie F za 3M poskočily o téměř 30%.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





