Pražská burza citelně oslabuje
Index PX krátce před polednem oslabuje o 1,2% na 1 002 bodů a patří tak neztrátovějším v Evropě. Hlavní zásluhu na tom má CETV (-11,2%) a Erste (-2,3%). Vlastník TV Nova pokračuje v pádu po včerejších výsledcích a nelichotivém výhledu na zbytek letošního roku. Jižním směrem míří většina zbývajících titulů: ČEZ (-0,9%), Komerční banka (-0,8%), Telefónica (-0,4%), VIG (-0,4%). Jako jediné posiluje NWR (+0,3%), které zprvu díky špatným hospodářským výsledkům klesalo až o 5%, po komentáři vedení společnosti se však vrátili kupci. Nejobchodovanější je Erste (objem cca 150 mil. CZK), následuje ČEZ (100 mil. CZK) a CETV (80 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





