Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 16.5.2022 11:35
Akcie.cz»Diskuse»PHILIP MORRIS ČR

Diskuse PHILIP MORRIS ČR

Poslední příspěvky

16.5. 2022 11:35:59BCPPRMS
Aktuální kurz
17 560,00

+60,00 (+0,34%)

11:20 16.5. 2022

 
17 500,00

-140,00 (-0,79%)

11:18 16.5. 2022

 

Přidat nový příspěvek

1 2 201

PHILIP MORRIS ČR:  Nyní předražené!

Akcie jsou předražené a málo likvidní. Jejich nákup max. za 15 tis.Kč! Než čekat na dividendu do 30.6.2022, tak raději rychle prodat!

PHILIP MORRIS ČR:  Diví 1310

Nezklala, stabilní společnost, seriózní management, spolhlivé řízení(na rozdíl od Čezu a Fantomasmafie) rozdělování zisku do divi, kdo nakoupil do 1300kč, tak má skvělou rentu (bez práce a větší, než z nemovitostí)

PHILIP MORRIS ČR:  Diví 1310

Nakupoval jsem pod 10 tisíc, no tam se to vrátit nechce,tak jsem párkrát koupil kusovku za 14-15tisíc,že ji pustím až bude zas za 18t. Ale nakonec mš přepadla hladovost a plán mít stanovený roční příjem dividendy,tak k tomu ještě nedošlo-mám taky hotovosti dost ze zabavených titulů.
A dnes jsem poprvé mohl vidět,jak si stojí ta skupina od AIR, co se spojí s MMB. Je to poprvé,tak nemůžu posoudit jak si vedou. Nárůst po covidu není moc vypovídající./Bylo to v brokeru,ve zprávách z trhu./

PHILIP MORRIS ČR:  Kdo to kupuje

Nechápu kam až to vyleze, cena cigaret už je tak vysoko, že moc lidí už asi cigarety v ČR nekoupí , asi jste již četli proti Slovensku o 20% dražší cigarety na hospodaření nezasáhnou, ale proti Polsku o 50% dražší cigarety už akcionáři na divi poznají. V Rakousku podobná cena, ty už si pro cigarety nepřijedou, takže další rána pro divi , tak se bojím že za 2021 ještě asi 1.200,- ano , ale za rok 2022 bude zpátky divi 1.000,- jako kdysi , a to jako při ceně 17.000,- nedává moc smysl.

PHILIP MORRIS ČR:  Kdo to kupuje

Není to tak, že to tu poláci koupí za výrobní cenu a daně jsou věcí prodávajícího a domicilu?
Benzín se taky vyrábí v polských rafinerkách a tady je prostě s nějakými
daněmi a tak má takovou cenu tady a tam.

PHILIP MORRIS ČR:  Philip Morris ČR: Kdo to kupuje

Právě jestli to chápu tak Poláci si pro svůj trh vyrábí cigarety sami a pokud by už něco dovezli z ČR , tak Kutná Hora dostane jen výrobní cenu a zisk kasíruje PH.M. Poland. Bude to jako s IQOS vyráběným v Itálii za nějakou výrobní cenu , ale co se prodá v Československu, tak to je zisk pro PH.M.ČR Nebo mě někdo opraví ?

PHILIP MORRIS ČR:  Philip Morris ČR: Kdo to kupuje

Jezdil jsem do práce kolem Tabačky a od noci tam stály kamiony polský na nakládku. Řekl bych,že to státní zdanění se ziskem fabriky nesouvisí,to jde stejně do státní kasy. Jen to může ovlivnit PM spotřebou. A státní kasu to ochudit tím ,že si to pohraniční sem přitáhnou z Polska,zatížené menšími daněmi. Nás akcionáře leda poškodí silný přísun kuřiva z Ukrajiny

PHILIP MORRIS ČR:  Dobré zisky...

Už na 16, także asi budou dobré zisky a tedy jako vždy u PMCR dobrá divi, kolem 9℅.
Nikotin, jako nervový jed a zároveň lék se proti coroně osvědčuje, radši nedělají statistiky, kolik bylo z toho kuřáků a nekuřáků - umřelo na coronu- proč asi?...zvláště když rakovinotvorný dehet u zahřívaček není...

PHILIP MORRIS ČR:  Up signal

Část prodána v pátek za 16 600. Kdysi platilo, že s růstem úrokových sazeb se dividendovým akcím dařilo méně, když se zmenšoval rozdíl mezi rizikovým dividendovým výnosem a bezrizikovou úrokovou mírou. Navíc 16 600 v kontextu minulých let poměrně vysoká částka. Tak jsem šel do částečného odprodeje.

PHILIP MORRIS ČR:  Up signal

To bych chtěl vědět, kde ti dají 6% úrok. Tohle je podle mě nejlepší PX akcie,která pujde z chlívka leda jako poslední. Nabral jsem je pod 10000.
Leda tak s několika kusy zavlnit,ale to mi nestojí za to abych se dostal do daňových pásem. Zvláště,když letos bude nucený příjem z O2 a nevímco z Avastu.

PHILIP MORRIS ČR:  Up signal

Tak treba fio dluhopisy 4,25 cisteho. A uroky na sporakach se taky budou postupne zvedat. Nepsal jsem, ze se dividende vyrovnaji ale ze vzhledem k riziku uz dividenda nebude tak atraktivni. Pokud bude na sporaku 4 a divi 6, tak vzhledem k riziku dam radsi na sporak, kde neriskuji kapitalovou ztratu.

PHILIP MORRIS ČR:  Up signal

Docela záleží na výši dividend. Třeba TELCO divi prasata jako VD, Telefonica, ORAN jsiu na minimech a asi níž nepůjdou. Je to souboj míra inflace vs úrokové sazby centrálních bank. Kdo trefí slušný dluhopis/termíňák na špičce s ""fixem"" úroků, bude mít v portfoliu slušnou defenzku. Třeba teď nic moc FIO se za rok, dva může ukázat jako supr věc. Ještě jsem narazil na jeden zajištěný dluhopis, ale stav emitenta/prospekt jsem nestudoval. 7% - https://www.rdri.cz/ Baráky budou potřeba jak sůl. Měl jsem Rustonku v Karlíně a developerský projekt RD v Litoměřicích a vše předčasně splaceno. A to jsem si říkal, že se jim budou nízkoenergetické novostavby za 5.5 - 7 mio blbě prodávat...

PHILIP MORRIS ČR:  Impeachment. Aneb teorie chaosu :-)

Když existuje v něčem chaos, tak chaos má tendenci se neustále zvětšovat :-)

https://youtu.be/1gwy7GleFj0

Málem jsem si cvrnknul do trenek. Ach ti Demokraté.. ještě větší peachové, než jsem si myslel :-)))

PHILIP MORRIS ČR:  Impeachment. Aneb teorie chaosu :-)

Vedoucí úlohu se snaží přebrat strana :-)

https://echo24.cz/a/SKzr5/progresiviste-se-chlubi-jak-zmanipulovali-americke-volby?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=475630&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=G6A98PxapxF-202102090846

PHILIP MORRIS ČR:  Očkování je svoboda

to před měsícem může být jen zavádějící aby si to někdo nedal do souvislosti, protože o vypuknutí epidemie v tomto zařízení jsou zprávy z 22 ledna, před tím ani slovo a pochybuji že by na to zapoměli. A nevěřím tomu že by očkovali někoho s pozitivním testem, to je kravina, každej kdo jde na na očkování musí být 100% cajk, když máš nudli u nosu tak tě doktor nenaočkuje a pochybuji že by u koronaviru byla výjimka. Takže pokud byl v domově důchodců klid a rozjelo se to tam po vakcinaci, je to nadmíru podezřelé, vyhledal jsem si to v guglu podle časovýho omezení a ta nákaza se rozjela až po očkování, že by v arcusu byli nakažení tak o tom žádný článek před 22 lednem není. Kde si našel že to vypuklo 10 ledna?

1 2 201

Graf PHILIP MORRIS ČR

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz