Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 21.5.2019 15:28
Akcie.cz»Diskuse»PHILIP MORRIS ČR

Diskuse PHILIP MORRIS ČR

Poslední příspěvky

21.5. 2019 15:28:45BCPPRMS
Aktuální kurz
13 820,00

-20,00 (-0,14%)

15:00 21.5. 2019

 
13 860,00

0,00 (0,00%)

15:17 21.5. 2019

 

Přidat nový příspěvek

1 2 194

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

Tak prý to jde. Pokud na BCPP třeba nyní koupíte ČEZ a po ex-date na BCPP prodáte na RMS ještě za vysokou cenu, tak tu dividendu dostanete, protože se to řídí tím, kde jste byli vlastníkem akcie a to bylo na BCPP.
Co nefunguje je ten druhý případ, který tu někdo zmiňoval a to tento:
Pokud po ex-date klesne cena akcie o divi (či víc) na BCPP a vy jí koupíte se záměrem jí draze prodat ještě na RMS, kde ex-date bude později, tak to nefunguje právě z důvodu vypořádání obchodu na BCPP T+2, jak tu někdo zmínil.
Jsou to tedy dva odlišné případy, tak je mezi sebou neplést.
Takže ten první případ opravdu funguje, jako tiskárna na peníze.
Nechápu, k čemu tohle fórum je, když tuhle základní věc provozují stovky/tisíce obchodníků a tady to nikdo není ochotný sdělit :(
Znovu zdůrazňuji, na BCPP musíte tu akcii koupit dostatečně předem.
Čili teď např. koupíte Monetu za 80 Kč na BCPP. 29.4. je ex-date a vy musíte držet. 30.4. v úterý klesne cena na BCPP minimálně o těch 6 Kč dividendy. Vy ale prodáte na RMS, kde se cena ještě bude držet na 80 !!!
To je co? Aspoň poděkujte, že jsem vám vydělal miliony :)

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

No a RMS to vypořádá hned, takže na seznamu rozhodného dne nebudu a taky nic nedostanu......jen to prodám vysoko. To mužu prodat po divi,až se to vrátí,teda některé,někdy.

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

Mně šlo vždy prodat na burze jen to, co jsem nakoupil na burze a na RM, co jsem nakoupil na RM. Jinak to nejde.

PHILIP MORRIS ČR:  18 tisíc?

jsem opravdu zvědavý, jestli análníkům z KB vyjde jejich prognoza na 18 tisíc za PM. Nevím, kdo to teda bude kupovat, páč já to určitě nebudu :))

PHILIP MORRIS ČR:  divi propad

Jinak já jsem čekal, že po divi sletí mnohem víc jako to bylo loni. Takže teď o PM určitě nemám zájem. Možná tak za půl roku nejdřív...

PHILIP MORRIS ČR:  divi a prodej na RM

Tak jsem asi objevil díru v systému, protože jsem jednou nakoupil na jednom a prodal na druhém trhu :D
Ne, samozřejmě to běžně jde, není v tom žádné omezení (myslím BCCP vs. RMS).

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

myslel jsem si, že to nejde, ale někdo před časem mi tady taky sdělil, že to jde.. musí mít ale dotyčný už na svém kontě u CDPA ony akcie, které chce prodávat přes RMS..jinak to systém nepustí.. :( pak už jsem nic více nezkoušel, dejte vědět, jestli to jde, rád bych to také vyzkoušel, zatím co vím, to nešlo dříve.. musel jsem například a tak to bylo vysvětlováné, že musím AAA auto převést za poplatek na RMS a pak teprve mohu prodávat a i obráceně a to víte, poplatek byl šílenej 800kč za ISIN. Možná se ale situace už změnila, bylo by to záhodno.. a dle mě, by to mělo jít bez převodů za ISIN, když máme jedno CDCP pro PBCPP a RMS , ale žijeme v ČESKU , tak proč lidi pořádně nesedřít na poplatcích..

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Je to normálně možné - nákup na BCCP a prodej na RMS a obráceně. Ale to, co si Strnisko pořád nedá vysvětlit, je ""spekulace"" ohledně dividend. Tam je jedno, na kterém trhu jsem to koupil, rozhodující je držení akcie v rozhodný den. A protože na BCCP je vypořádání obchodu T+2 (tzn. po 2 dnech) a na RMS okamžitě, tak pokud dnes prodám tabáček na BCCP, budu mít nárok na dividendu a pokud ho dnes prodám na RMS, tak nárok mít nebudu. A je úplně jedno, jestli jsem ho předtím kupoval na BCCP nebo na RMS.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

jo ,díky.. tam mi to hlavu taky zamotalo a je pravda, že je vyhlášené jen jedno: Rozhodný den na nárok dividendy ze společnosti a musí se k tomu přizpůsobit i obchody na BCPP T+2, nebo okamžitý zápis na RMS.Jeden účet mám u brookera a druhý jiný nepropojený na RMS a tady zamrzlo mé čáry máry s nákupem a prodejem na dividendu, jaksi složitost mě odradila a nenasypané kačky na druhém účtu RMS ..

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

s tím T+2 by to nemělo hrát roli:
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy
Tady píšou ex-divi date na RMS až o 3 dny později než na BCPP.
Můj spekulativní příklad měl být:
Koupil bych PM za 14500 na BCPP dne 20.března. Včerejškem čili 17.4. bych získal dividendu.
Dnes bych prodal na RMS za např. 15400,-
Ale už chápu, že rozhodná je burza, kde to prodám. Když na RMS, tak dnes jsem ještě bez nároku na divi. Když podržím do 23.do půlnoci a 24.prodám, tak ta cena na RMS žuchne stejně jako dnes na BCPP.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kdyby bylo jinak, tak by bylo velmi snadné koupit dnes na BCCP a obratem prodat na RMS, ale jak už tu někdo dříve psal, to by byla tiskárna peněz. Když dnes koupíš na BCCP, tak prodat na RMS můžeš až za 2 prac. dny, až se vypořádá transakce (T+2). Naopak to jde - nákup na RMS a obratem tentýž den prodej na BCCP. Teoreticky tak můžeš využít to, že někdy je rozdíl kurzu na BCCP a RMS třeba kolem 1%, ale započítej si poplatky a vesměs se to nevyplatí. Já to nedělám, já držím dlouho a tak je mi jedno, kde to koupím.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

díky... ty poplatky , to máš pravdu, pokud nejsme fondy a nemáme kapitál, jsou pro nás poplatky zabijákem č. 2, č.1 je kurzy akcie....

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

NA RM systému je letos ten rozdíl tak velkej, protože se tam připletly velikonoce jinak by ex byl zítra.

Pro pochopení je potřeba si uvědomit několik věcí

1) rozhodnej den je jen JEDEN pro oba trhy, ale BCPP má zůčtování T+2. Tj. když dnes nakoupíš tak vlastnit akcie a zapsán do depozitáře(CDCP) budeš, až za dva dny. Když prodáš dnes tak peníze máš k dispozici až za dva dny. Myslím tím například výběr. Pokud je tedy nechceš použít pro stejný trh, tam můžeš hned.
2) Dividendu vyplácí konkrétní akciovka, nikoliv burza nebo broker, ti jsou jen zprostředkovatelé
3) A dividendu vyplatí ta akciovka podle toho co je psáno v danou rozhodnou chvíli (půlnoc) v CDCP a vyplatí pouze jednou

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

.))) tak to zkus uvidíš že to nejde to jsou dva odlišné trhy než jsem si to uvědomil tak jsem klel jak pohan že mi kdysi nešly prodat nějaké kousky které jsem měl koupeny na druhém trhu proto ani nejde čarovat s divi jak myslel strnisko

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kurňa, fakt to jde. Už jsem to několikrát takto udělal. Jestli mi nevěříš, tak hoď dotaz na brokera.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

mně kdysi kamarád taky říkal, že to takhle dělá. A nejen s PM, ale i s čezem. Prostě to na BCPP koupí a vysype na RMS. Samozřejmě neuvažujte o případu, že v ex-divi nakoupím. Tu akcii musíte koupit během roku, když je nějak rozumně nízko, protože s blížící se divi všechny akcie rostou a je blbost je nakupovat. Ale to vysypání přes RMS po ex divi na BCPP fakt prý funguje.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Ahoj, jsem tu novej ale Vaše příspěvky a i příspěvky na jiných stránkách čtu už dlouho.. abych šel k věci, to co tvrdíš NELZE!!!! Mě to také napadlo, a proto jsem se ptal přímo 2 brokeru a oba mi napsali, že to nelze, protože rozhodný den je jen jeden a broker nevyplácí dividendu, ale pouze a jen akciová společnost, která má jak jsem již zmínil pouze a jen jeden rozhodný den!! Tudíž ty když to pak prodáš na RMS tak tím pádem jsi ztratil nárok na dividendu.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

díky. tak já se teda toho kámoše zeptám znova. anebo radši skočím do Fia a zeptám se přímo tam.
a to jsem se těšil, že v úterý koupím Monetu a provedu to.

PHILIP MORRIS ČR:  divi a prodej na RM

čau, co můžu za sebe říci, tak poslední den k nákupu na RMS je zítra 18.4., dnes je 17.4. na Burze Praha je to pozdě !! a na RMS ještě zítra !! Takže odpověď na tvou otázku ""strnisko ""je tu dividendu bys nedostal proto, že ještě zítra kdo koupí na RMS - zápis vlastníka je okamžitý T+0 a dividendu by dostal, Ty ale NE, bo si dnes prodal na RMS a na Burze ti to odepíší T+2dny (tady musíš mít výpis o vlastnictví koupenmé akcie PM. Rozhodné datum pro dividendu bylo stanoveno společností den 18.4.2019 a kdo je vlastník, ten inkasuje dividendu, většinou Ex dividenda klesá po tomto RZ. dnu. a pak se nakupuje akcie bez nároku na dividendu. Taky mě to dost trápííííí.. :-D jak by se dalo snadně vydělávat, že..

1 2 194

Graf PHILIP MORRIS ČR

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz