Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 23.7.2019 22:32
Akcie.cz»Diskuse»PHILIP MORRIS ČR

Diskuse PHILIP MORRIS ČR

Poslední příspěvky

23.7. 2019 22:32:27BCPPRMS
Aktuální kurz
13 700,00

-20,00 (-0,15%)

16:25 23.7. 2019

 
13 840,00

-60,00 (-0,43%)

16:59 23.7. 2019

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3 194

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

s tím T+2 by to nemělo hrát roli:
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy
Tady píšou ex-divi date na RMS až o 3 dny později než na BCPP.
Můj spekulativní příklad měl být:
Koupil bych PM za 14500 na BCPP dne 20.března. Včerejškem čili 17.4. bych získal dividendu.
Dnes bych prodal na RMS za např. 15400,-
Ale už chápu, že rozhodná je burza, kde to prodám. Když na RMS, tak dnes jsem ještě bez nároku na divi. Když podržím do 23.do půlnoci a 24.prodám, tak ta cena na RMS žuchne stejně jako dnes na BCPP.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kdyby bylo jinak, tak by bylo velmi snadné koupit dnes na BCCP a obratem prodat na RMS, ale jak už tu někdo dříve psal, to by byla tiskárna peněz. Když dnes koupíš na BCCP, tak prodat na RMS můžeš až za 2 prac. dny, až se vypořádá transakce (T+2). Naopak to jde - nákup na RMS a obratem tentýž den prodej na BCCP. Teoreticky tak můžeš využít to, že někdy je rozdíl kurzu na BCCP a RMS třeba kolem 1%, ale započítej si poplatky a vesměs se to nevyplatí. Já to nedělám, já držím dlouho a tak je mi jedno, kde to koupím.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

díky... ty poplatky , to máš pravdu, pokud nejsme fondy a nemáme kapitál, jsou pro nás poplatky zabijákem č. 2, č.1 je kurzy akcie....

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

NA RM systému je letos ten rozdíl tak velkej, protože se tam připletly velikonoce jinak by ex byl zítra.

Pro pochopení je potřeba si uvědomit několik věcí

1) rozhodnej den je jen JEDEN pro oba trhy, ale BCPP má zůčtování T+2. Tj. když dnes nakoupíš tak vlastnit akcie a zapsán do depozitáře(CDCP) budeš, až za dva dny. Když prodáš dnes tak peníze máš k dispozici až za dva dny. Myslím tím například výběr. Pokud je tedy nechceš použít pro stejný trh, tam můžeš hned.
2) Dividendu vyplácí konkrétní akciovka, nikoliv burza nebo broker, ti jsou jen zprostředkovatelé
3) A dividendu vyplatí ta akciovka podle toho co je psáno v danou rozhodnou chvíli (půlnoc) v CDCP a vyplatí pouze jednou

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

.))) tak to zkus uvidíš že to nejde to jsou dva odlišné trhy než jsem si to uvědomil tak jsem klel jak pohan že mi kdysi nešly prodat nějaké kousky které jsem měl koupeny na druhém trhu proto ani nejde čarovat s divi jak myslel strnisko

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Kurňa, fakt to jde. Už jsem to několikrát takto udělal. Jestli mi nevěříš, tak hoď dotaz na brokera.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

mně kdysi kamarád taky říkal, že to takhle dělá. A nejen s PM, ale i s čezem. Prostě to na BCPP koupí a vysype na RMS. Samozřejmě neuvažujte o případu, že v ex-divi nakoupím. Tu akcii musíte koupit během roku, když je nějak rozumně nízko, protože s blížící se divi všechny akcie rostou a je blbost je nakupovat. Ale to vysypání přes RMS po ex divi na BCPP fakt prý funguje.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

Ahoj, jsem tu novej ale Vaše příspěvky a i příspěvky na jiných stránkách čtu už dlouho.. abych šel k věci, to co tvrdíš NELZE!!!! Mě to také napadlo, a proto jsem se ptal přímo 2 brokeru a oba mi napsali, že to nelze, protože rozhodný den je jen jeden a broker nevyplácí dividendu, ale pouze a jen akciová společnost, která má jak jsem již zmínil pouze a jen jeden rozhodný den!! Tudíž ty když to pak prodáš na RMS tak tím pádem jsi ztratil nárok na dividendu.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

díky. tak já se teda toho kámoše zeptám znova. anebo radši skočím do Fia a zeptám se přímo tam.
a to jsem se těšil, že v úterý koupím Monetu a provedu to.

PHILIP MORRIS ČR:  * divi a prodej na RM

tak co? uz jsi dostal odpoved? jedina odpoved je, ze je to blbost.. nemuze to jit z logiky veci, rekneme, ze spolecnost vydala 1 akcii, ty ji koupis v prubehu roku an BCPP a drzis, probehne ex-date na BCPP a ty to prodas hned na RMS, kde to vyporadaji hned, takze ji vlastni druhy clovek, ktery dostane divi diky vlastnictvi z RMS pred ex-date(ke stejnemu dni se umaze z tveho uctu na CDCP), kdybys chtel divi zaroven ty, musela by spolecnost platit za 2 akcie a nikoli za tu 1, ktera existuje na trhu.. to dava logicky tusit, ze vyporadani je podle jedineho rozhodneho dne a to dle vlastnictvi v CDCP k tomu dni, ktery je shodny s posledni narokovym dnem na RMS, protoze tam je vyporadani T+0, jestli jsi koupil pres BCPP, enbo RMS neni zasadni ani rozhodujici, rozhodujici je vlastnictvi v CDCP k tomuto jednomu rozhodnemu dni.. kdo rika, ze to tak dela, tak je bud strasne hloupy a jen keca, protoze to nikdy nevyzkousel a nebo ma srandu z tech, kteri si pak mysli, ze si vytvori penize z niceho

PHILIP MORRIS ČR:  ** divi a prodej na RM

Musím se přidat k názoru ze me to zprvu matlo s vidinou zisku chytrosti,ale není tomu tak.. v CR jsou 2 burzovni trhy s různou dobou vypořádání obchodů,pouze s jedním dnem pro nárok na dividendu a většinou to bývá den totožný s trhem RM-S;tedy být v Rozhodný den vlastník vedený v CDCP a pak je nárok na dividendu.. je to schválně uváděno tak,aby se poškodil ten vlastník co prodá před dnem zápisu do CDCP a pak zoufale kouká, ze nemá dividendu,když to tak hezky vykoumal;ten kdo koupil na RMS se směje,ten co prodal má ale plnou hodnotu většinou nesnizenou o výši dividendy.

PHILIP MORRIS ČR:  divi a prodej na RM

čau, co můžu za sebe říci, tak poslední den k nákupu na RMS je zítra 18.4., dnes je 17.4. na Burze Praha je to pozdě !! a na RMS ještě zítra !! Takže odpověď na tvou otázku ""strnisko ""je tu dividendu bys nedostal proto, že ještě zítra kdo koupí na RMS - zápis vlastníka je okamžitý T+0 a dividendu by dostal, Ty ale NE, bo si dnes prodal na RMS a na Burze ti to odepíší T+2dny (tady musíš mít výpis o vlastnictví koupenmé akcie PM. Rozhodné datum pro dividendu bylo stanoveno společností den 18.4.2019 a kdo je vlastník, ten inkasuje dividendu, většinou Ex dividenda klesá po tomto RZ. dnu. a pak se nakupuje akcie bez nároku na dividendu. Taky mě to dost trápííííí.. :-D jak by se dalo snadně vydělávat, že..

PHILIP MORRIS ČR:  ty kráááávo

co se děje s tím móresem? já ty vole za 14 litrů snad nakoupim!!!

PHILIP MORRIS ČR:  ty kráááávo

pokud chceš čekat rok do další divi tak určitě :))) Nereju ale dřív se asi nezhodnotí. Nicméně cena je to dobrá ...

PHILIP MORRIS ČR:  ty kráááávo

https://images.app.goo.gl/F1zfeKeE9sn52jXf9

PHILIP MORRIS ČR:  ty kráááávo

ja su debil, dividenda byla, ajoooo. sorry.

PHILIP MORRIS ČR:  Móres

A proč by lez dolů,exdate ještě nebylo.

PHILIP MORRIS ČR:  Móres

Ahoj,

a co tě k tomu vede? Pokud vyděláváš na akciích, tak proč to rozšiřuješ? FOREX na rozdíl od akcií není nijak regulován.

PHILIP MORRIS ČR:  Móres

Proč by lez dolů? Protože tam byl skok po zveřejnění kladných výsledků. Tys neviděl ten výběr zisků? To si vážně myslíš, že by zůstal kolem 16 000? Ti co vyprodali, ti milionáři co tím opravdu hýbou, potřebujou zase levněji nakoupit.

1 2 3 194

Graf PHILIP MORRIS ČR

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz