Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 5.7.2020 11:29
Akcie.cz»Diskuse»VIENNA INSURANCE GROUP

Diskuse VIENNA INSURANCE GROUP

Poslední příspěvky

5.7. 2020 11:29:34BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
530,00

0,00 (0,00%)

16:27 3.7. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3 40

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Už aby korekce byla..kdo má nakupovat za ty šílený ceny...čekám případy uz od listopadu a vono nic..nic..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Nevím , proč korekce na VIGU, byl dlouhodobě nad 1000K, před pádem i 1200.
Investoval, rozšiřoval, tak nevím , kam by měl padat,není ani na dlouhodobém prúměru.

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Myslel jsem celou burzu;ze je dost předražená..vig by měl klesnout pro nákupy k 700..je to rakouský titul a dividenda zdanena 20%narozdíl od nás 15%. Tak jsem to myslel..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

no tak dneska už na 700 skoro je ... při divi v řádu 3% je nějakých 5% rozdíl při zdanění vcelku o ničom; krom toho nemělo by se to náhodou dle domicilu korigovat nebo rakušáci na dohody kašlou stejně jako amíci?

já bych spíš doufal v růst někam k té tisícové úrovni než žít na tom z divi, nicméně pokud někdo má dobrý důvod, proč to kolem 700 nevzít, sem s ním, svrbí mě na tom prst :-)

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Daně v evropě nejsou stejné a každý stát to má jiné co se týká zdanění ano;jako příjemce si co vím můžeš zažádat o doplaceni 5%.. jen sem myslel; ze ne každý la žaludek si o to někde žádat o doplaceni.. pokud teda nechceš koupit alespoň 1% akcií společnosti. .při malé investici je lepší koupit jinou akcii.. je to 100kc akcie a to co je nad je vyhnano burzou..zahraniční investor nakupuje na burze s jiným prepoctem nežli našinec..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Daně v evropě nejsou stejné a každý stát to má jiné co se týká zdanění ano;jako příjemce si co vím můžeš zažádat o doplaceni 5%.. jen sem myslel; ze ne každý la žaludek si o to někde žádat o doplaceni.. pokud teda nechceš koupit alespoň 1% akcií společnosti. .při malé investici je lepší koupit jinou akcii.. je to 100kc akcie a to co je nad je vyhnano burzou..zahraniční investor nakupuje na burze s jiným prepoctem nežli našinec..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

daně stejné nejsou, ale existují nějaké dohody o zamezení dvojímu zdanění, podle kterých se to má řešit ... samozřejmě výhodnější je strhnout si víc a čekat, že 'ne každý má žaludek' už jen na samotné žádání, natož na to, aby s tím šel k mezinárodnímu soudu, je-li žádost ignorována, že ...

nevím, čemu říkáš ""malá investice"", jestli cokoliv pod to 1%, tak nechápu, proč by mělo být lepší jít jinam (a otázka je taky kam); přepočet zahraničního investora mě nezajímá, zajímá mě, za kolik to koupím a prodám ... budu vděčen za jakoukoli informaci, co bych k tomu měl vědět

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

.. musím se smát, ohledně informace investic, já novic-laik v obchodu..zdanění dividend z Rakouska je 20%, u nás je 15%, a to určitě víš, že ti dividendu přepošlou zdaněnou 20% a o ten rozdíl 5% musíš zažádat finanční úřad by ti doplatil rozdíl v ve srážkové dani... pak záleží na investoprovi jestli má nato žaludek a nebo ne.. co se týká informací za kolik prodám a koupím ti nemusím vysvětlovat, to určitě znáš.. jsem miniminiprd investor, ale vím, že BCPP přijímá objednávky na obchody ze zahraničí a ktomu se to vztahovalo + zmínka o kurzu koruny a měny investora.. pokud zahraniční investor přijde poklesem kurzu CP o 3-4koruny(100kč u KB vyledováno, že zahraničí to neřeší, jsou to pro ně drobné),ani to neřeší(4EURA=125kč), zato však investor CZ by měl zpozornět! majetek mu citelně klesá.. Proto se píše , že obchodovat na Burze je jako projít se krvelačnými jatky.. pokud tě to nezasáhlo nyní, čekej další vlnu, která tě smete.. pokud bys vstopil na burzu jiného státu, např.Ukrajina, tak co jsi tady malý investor, tak na Ukrajině budeš King investor a rozdíly do 100kč nebudeš ani vidět..

pokud koupíš 1000ks např. Čezu (1000x520=520000) nebo 1000ks VIG (1000x700=700000) dividenda 33 CEZ, VIG 25.. 1000x33= 33000-15%= zisk 28050, daň =4950.. u VIG 1000x 25= 25000- 20%Rakouska- 5000 = zisk 20000 rozdíl 5% je 1250 na žádost o vrácení.. teď jde o to, zdali to je pro tebe dost velká částka na sepisování žádosti a nebo ne... pokud máš 1000ks jeví se tento rozdíl jako nepatrný, pokud máš ale větší počet akcií, pak je to 5% už znatelné... neřkuli ,že na BCPP obchodují i ti zvenku cizoměnci a ti vyhnali ceny našich akcií nahoru spolu s fondy(i cizími)..
myslím si že to vše víš, a že jsi mě jen špatně pochopil a nebo jsem se špatně vyjádřil....

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

tak ohledně informací, nevim, laik-nelaik, jde o to, že člověk je každý jen jeden a nemá času nazbyt pročítat všechny možné zdroje, tzn. je fajn, když ten, co náhodou něco zajímavého někde zjistil, se o to podělí na platformě, kde tím potenciálně prospěje těm méně šťastným ... příklad, celkem zajímavé mi přišlo, když třeba před nějakou dobou tady kdosi zmínil, že PM je dole z důvodů výprodeje nějakými fondy, co se rozhodly, že kouření je fuj a nechtějí to mít v portfoliu - tedy kdo v tom byl naložený, mohl si oddechnout, že firma nepadá proto, že by krachovala, a kdo nebyl, měl důvod k nákupu

ohledně rozdílu zdanění, měl jsem za to, že je s tím třeba jít prvně k odesílající bance ... pokud se pletu, pardon za desinformaci, nevim, v mých objemech neřeším ... jasně, sem tam by za ten rozdíl taky večeře byla[*], ale viz výše, čas je omezený, byť vypadám jako grafoman, tak sesmolit nějaký formální dopis je pro mě neskutečný problém :-(

[*] konkrétně u VIGu bych šel do 100 ks, čili dle tvého výpočtu spíš jen polední meníčko :-)

jinak s tím neřešením 3-4 korun/4 euro asi pořád nerozumím, jak to myslíš - přece nejde o to, že pro někoho je ten rozdíl kurzu na kusu jako pro Bureše pětitisícovka bezdomovci, ale o procenta ... stovka na KB je přes 10%, jestli já se tu bavím v řádu usmolených 100 ks a že tou stovkou rozdílu vydělám deset večeří resp. třetinu průměrného měsíčního platu, tak přece ten cizoměnec ve svých objemech vydělá miliony eur, to jakože ""ani nevidí""?

rozumím tomu, že fondy mají nějaké strategie, a podle těch ty své megaobjemy nakupují/prodávají v rámci nějakého stanoveného rozmezí za aktuální cenu, tak aby jim ta strategie vyšla v nějakém čase, takže narozdíl ode mě nebudou půl roku čekat na lepší cenu a nebudou prodávat hned jak to trošku poposkočí nahoru ... ale pochybuju, že by jim bylo úplně jedno nakupovat za 110% a prodávat za 90%

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

kavol : ..máš pravdu, že oni nečekají na to až proběhne nějaký rozdíl 3-4 kačky, oni to dohánějí právě kusama.. 4Eura jsem napsal, že je to pořád u nás 125 kč a zato se dá ještě něco koupit, třeba lepší oběd, u nich ten samý oběd, nebo večeře stojí 8-12 Euro.. ikdyž jsou němci skrblíci, berou 1 EURO jako my haléře.. osobně i já bych chtěl vyzkoušet ten VIG, a taky jen 100ks, vyzkoušel jsem před pár lety ESTER, nyní je mooc drahá, Pegasse sem taky měl a chystal jsem se na něj, ale to že přesídlí do ČEský republiky hlavní stan pegasu, jen urychlí jeho zánik a vyplacení minorit.. myslím si taky, že nikdo z fondů určitě nenakupuje dráž než koupí, mají ale větší mnosžtví a tím dohoní svou cenu výdělku. např. ČEZ musím já čekat až mi vyjede o 15 a výše protože mám v nepoměru poměrně vysoké poplatky, proto jsem nucen čekat a někdy to čekání se hodně protáhne.. u KB tam je to něco jiného- teda bejvávalo.. tam kolísal kurz nahoru a dolů o 50-100kč někdy i více, jenže to je dražší akcie, tak sem jich zase neměl tolik a jedním, dvěma pokyny, jsem byl hotov. Měl jsem radost ze hry, že se mi podařilo obchodovat, tím že z 1 akcie udělali 5ks, tím spadla cena a drží se mrcha jedna a já stále v minuse a dost velkým, tak držím a čekám..
ten cizozemec to vidí a je rád, že vydělává, rozhodně více než na 10 večeří.. a jestli jim to je jedno když prodají za méně, asi jo.. vem si jen Monetu jak rozpoštěla jiná banka po Dividendě, na našem trhu to mávalo s kurzem, ale prodejce taky banka dostal dividendu a pak stůj ,co stůj se toho na burze zbavoval.. zřejmě mu dividenda pokryla ztráty rozdílů prodeje akcií..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

K tomu kdo zakolik kupojetak třeba DETEL u nás je za 380-400K a v němcích už propad v přepočtu pod 360 Kaček.
Jen pro zajímavost, když jsem ho držel ,tak jsem divi dostával hrubou.Daň z Vigu loni i předloni 27,5 %.

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

čau, ...já vím, už se o tom tady někdo zminoval,před pár lety to bylo jen 20%, proto si myslím, že je to vysoké zdanění, že snad jen nákup prodej by mohl být nejlepší, ale co když se nebude chtít kurzu nahoru... to potom svízel na unipetrolu jsem stvrdnul 11 let, když šel potom nahoru rychle jsem ho prodal s malým ziskem... bylo to na dvě večeře za 11 let strachu... vig pokud má tak vysoké zdanění a věřím ti, se mi to teda nevyplatí čekat na dividendu , vyplacelo se loni tusím 0.80 EURO na akcii.. to je vlsstně necelých 15 kč čistého na akcii.. to je pro mne už drahá akcie.. myslím, že pokud budes mít 10% vsech akcii jakékoli spolecnosti, muzes dosáhnout nezdanení dividendového prijmu.. No , není to úžasnééé.. :)

VIENNA INSURANCE GROUP:  zmrzly grafy

pěkný bezvětří

1 2 3 40

Graf VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz