Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 28.6.2026 9:35
Akcie.cz»Diskuse»Investoři - začátečníci

Diskuze Investoři - začátečníci

Poslední příspěvky

Fórum pro začínající investory. Nechte si poradit nebo poraďte...

Přidat nový příspěvek

1 4 5 6 118

Investoři - začátečníci:  investice

Komoditní trh není pro každého, tazatel se ptal na AKCIE a na jistotu. Doporučení lze i hledat na:Diskusní fórum akcie a burza » Diskuse » Akcie na stálo pro dividendy.

Investoři - začátečníci:  investice

Sázka na jistotu skoro na burze neexistuje. jestli se udrží u moci to ekošílensví elaut,tak spotřeba nebude již tak vysoká,ale.
Nevím,jestli se prohloupí koupit Shell,dělá i plyn a o ten se to opírat bude. Je jasné ,že smysluplné je auto na plyn,ale el .je blbost chorých mozků.teda mimo hybridů.
politicky: Rus kope jak raněný kůň,jede dost na ropu . Merkel odstavila jádro,-co nedaj větráky ,to doplní operativně plynem,na to ataví Nordstream 2. A i tam je investorem i Shell. Ale amíkům se to nelíbí. Spojenci Poláci a Ukrajina taky ne, páč chtěj prachy za tranzit.Ale kdyby byl na východě konflikt,tak nám to němec prodá. Je něco špatně?

Investoři - začátečníci:  daň

Poplatky depozitu je možné rovněž uplatnit, je zřejmé, že tyto s předmetem příjmu plně souvisí.

Investoři - začátečníci:  daň

A co poplatky depozitu CDCP.?

Investoři - začátečníci:  daň

Z rozdílu příjmů z úplatného převodu cenných papírů, jejich nabývací ceny a výdajů související s uskutečněním úplatného převodu a platby za obchodování na trhu s cennými papíry.

Investoři - začátečníci:  Dividendy

S takovou divi to žádná raketa nebude.

Investoři - začátečníci:  Dividendy prodaných akcií

V klidu je prodej, kdykoli se stav ve spořce na kase,na občanku ti vydaj divi, který ti tam ležejí od firem který přes ně vyplácejí. Kofola od 2.12.2020.

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

S tou divi u RMS - např. mám ČEZ, Philip Morris a O2 koupené jen přes RMS a stejně musím pro divi do spořky. Jak to lze udělat, aby mi to chodilo na obchodní účet FIO?

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

Česká akcie(kB, ČEZ apod) jde koupit na burze a prodat na RMS a opačně, zahraniční nikoli.

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

Když jsi nakoupil na BCCP, musíš prodat taky tam. Mám pocit (nikoli jistotu), že před pár lety se dalo nakoupit na BCCP a prodat na RMS. Ale aktuálně to určitě nejde. I v případě, že máš od jednoho titulu část nakoupeno na RMS a část na BCCP, tak na RMS ti půjde prodat jen ten příslušný počet.

Investoři - začátečníci:  FIO RMS/BCPP

Ahoj, nejsem žádný začátečník, ale nějak nechápu, co mám udělat ve FIO brokeru, abych byl schopnej akcie nakoupené na BCPP(třeba Erste) prodat na RMS, nebojte nejsem blbej, obchody už jsou na BCPP vypořádaný. Píšou o nějaký blokaci nebo převodu papírů, ale z těch jejich návodů je to jasný jak kvantová fyzika. Vždycky mě to vyfakuje: ""odmítnut při validaci FIO""

Investoři - začátečníci:  lafarge cement vyplata divi kde ?

Zdravim, nevi nekdo kdo vyplaci divi letos z Lafarge Cement ? Dik .

Investoři - začátečníci:  Prosím o radu ohledně zděděných akcií

Tak pokud jde o potencialni hodnotu:

Na trzich se uz delsi dobu neobchoduji, posledni cena Kc 11 (RMS, 2001) a Kc 200 (BCPP, 1997), viz http://akcie-cz.kurzy.cz/akcie/status-1288/

V soucasnosti, zda se, existuji nabidky ke koupi ve vysi Kc 500 (http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=Z&CP=1288)

Investoři - začátečníci:  Akcie a daňové přiznání

Matesi, vystihl jsi to naprosto přesně ....

Investoři - začátečníci:  BRVAK - divi

Zdravim - nevi nekdo kolik davaji divi letos BRVAK ? Dik.

Investoři - začátečníci:  Brokerjet.cz

U BJ se mi libi 3 veci:

- opravdu prehledna webova aplikace
- nizke uverove sazby
- potvrzovani kazdeho obchodu pred TOKEN ci SMS

Co mi chybi je kvalitni aplikace pro smartphony.

Investoři - začátečníci:  jak začít?

pomelo: Tak to máš jako s autem, jako byses zeptal, jaký si maš vybrat...záleží na spoustě faktorech, co od něj očekáváš, kolik chceš do toho dát, jestli chceš i šortovat, jestli jit na páku...jinak Fio není nic proti ničemu ;-)...co se jedná zahraničnich brokerů, tak bych pouvažoval o interactive brokers :-)

LQMT : Je to každopadně dost spekulativní věc, docela ostrej start na začatek burzovní kariéry :-)

Investoři - začátečníci:  jak začít?

fio muze byt - radsi si kup cez nebo telefonicu cr - ted jsou vyprodeje - a navic u telec budes mit letos 30 kc divi hrubeho.

Investoři - začátečníci:  SPAD i RMS

jojoch: Ty co jim začíná isin CZ.

Investoři - začátečníci:  dividendové akcie DE

http://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy

1 4 5 6 118

Indexy

26.06.2026 - 28.06.2026
Graf - DJI

PXnahoru+0,232 561,1026.06.26
RMnahoru+0,18726,6126.06.26
DJIAdolu-0,0951 876,1126.06.26
NASDAQnahoru+0,0925 381,5226.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2524 681,7226.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz