Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 30.9.2020 10:42
Akcie.cz»Diskuse»SEVEROČESKÉ DOLY

Diskuse SEVEROČESKÉ DOLY

Poslední příspěvky

30.9. 2020 10:42:29BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
1 880,00

+104,50 (+5,89%)

21:49 13.6. 2006

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3 4 5

SEVEROČESKÉ DOLY:  Přechod v SCP

Nemáte please někdo nějaké nové informace, jak to je s akciemi SČ Doly? Domů mi přišlo oznámení o přechodu akcií na nového majitele. Ale spíš by mě zajímalo, za jakou cenu, jestli zůstala v platnosti ta stará ""znalecká"", kdy bude výplata a tak.

SEVEROČESKÉ DOLY:  Jojo, krásnej zisk. Ale k čemu nám to je?

Severočeské doly oznámily v roce 2005 466% meziroční nárůst čistého zisku na 2,01 mld. Kč z 355 milKč. Tržby se také zvýšily, a to na 7,57 mld. Kč ve srovnání s 7,36 mld. Kč (+2,9 %).
Tohle se dalo čekat a KCP snad musí něco dělat. Jestli to fakt vyvlastní za navrhovanou cenu ČEZ, tak si teda pár lidí pěkně namastí kapsy. Roman dostane zase asi 150 mega ročně, Urban taky nepřijde zkrátka. A pár dalších se určitě přidá a budou mít zase problémy s prokázáním toho, kde vzali na svoje nemovitosti.

SEVEROČESKÉ DOLY:  Tak jsem zvědav na cenu

Představenstvo Severočeských dolů (SD) dnes na základě žádosti majoritního vlastníka dolů, společnosti ČEZ, rozhodlo o svolání mimořádné valné hromady. Konat se bude 21. února v Městském divadle v Chomutově. Vyplývá to z oznámení Severočeských dolů.
Na programu mimořádné valné hromady SD bude odvolání členů představenstva a dozorčí rady, volba nových členů zmíněných orgánů a schvalování koncepce podnikatelské činnosti dolů. Akcionáři budou také jednat o způsobu odměňování členů statutárních orgánů a rozhodnou o poskytnutí peněžních darů.
Na programu zmíněné valné hromady není zařazeno rozhodnutí o převzetí všech akcií minoritních akcionářů většinovým vlastníkem. Vedení společnosti ČEZ rozhodlo dne 16. ledna, že vykoupí podíly ostatních akcionářů SD podle novely obchodního zákoníku platné od poloviny loňského roku. ČEZ v současnosti vlastní 93,1 procenta akcií SD.

SEVEROČESKÉ DOLY:  Tak jsem zvědav na cenu

Těžko říct. Fakt z toho nejsem moc chytrej. Píše se tam, že na programu valné hromady není zařazeno rozhodnutí o převzetí všech akcií minoritních akcionářů většinovým vlastníkem. Na druhou stranu tam píšou o vykoupení zbylých akcií podle novely Obch.zákoníka z poloviny loňského roku. Pravdou ale je, že se s tím squeez-outem tam nějak bohužel obecně už počítá. Takže půjde asi jen o cenu.

1 2 3 4 5

Graf SEVEROČESKÉ DOLY

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz