Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 26.6.2026 13:49
Akcie.cz»Diskuse»CETV

Diskuse CETV

Poslední příspěvky

26.6. 2026 13:49:39BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
103,00

-0,20 (-0,19%)

16:57 12.10. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 102 103 104 289

CETV:  akcie a informace

Klokan : Tak být na tom tak, že bych mohl nainvestovat 40 milionů do jedné akcie, tak sem nejspíš nepíšu. Ale ono anonymně se dá blafat leccos.

CETV:  Erste - divi

xsx : Přečti si pro začátek třeba na této stránce článek "" Jak daní příjmy z prodeje akcií fyzické osoby "". Jinak až bude čas daňových přiznání,tak tady na diskuzi bude mnoho zaručených rad, kterým raději moc nevěř, ale podívej se na internet na odborné stránky nebo se na konkretní věc zeptej odborníka.

CETV:  akcie a informace

fredy : Chyba není v sw ale v tyých počtech. Přečti si znova názorný příklad, který dával feryultra, zamysli se, přepočítej a snad pochopíš.

CETV:  akcie a informace

Klokan : Pro investora zcela nejlepší, jasná věc, ale tady se většina prezentuje jako trader a pak je dobře i o daních přemýšlet i když si myslím, že se to stejně týká jen menšího procenta přispívajících.

CETV:  Erste - divi

jolly : pardon

CETV:  Erste - divi

xsx : Připíšou ti asi v pátek na účet v EUR a po rakouském zdanění 25 %.

CETV:  akcie a informace

fredy : Jsi vedle jak ta jedle. Samozřejmě samotným nákupem těsně před divi a prodejem po většinou nevyděláš a jen zaplatíš poplatky. Ale pokud máš zisk ke zdanění z jiných akcií tak ho touto operací můžeš eliminovat a vyhnout se placení daně. Pokud jseš ve ztrátě či na daně kašleš tak to ovšem pro tebe nemá význam.

CETV:  akcie a informace

feryultra : Samozřejmě máš pravdu, stejný model ( nákup před divi a prodej po ) jsem také už několikrát použil a je to stará známá metoda k optimalizaci daní z příjmů. Klokan si jenom v tomto případě zapomněl poposednout.

CETV:  akcie a informace

Nějaké mám z roku 2008. Vše samozřejmě ve ztrátě. Tam budu ještě hodně dlouho sedět než vysedím aspoň nulu : kapitálová ztráta + dividenda za několik desítek let...

CETV:  akcie a informace

Es-Age, měl by jsi kupovat spíš divi tituly, na těch můžeš aspoň něco vysedět za rok.)

CETV:  akcie a informace

Já nákup 400 a 413 bez možnosti prodeje na nule a jak to tak vidím, tak skoro roční bída bude pokračovat...

CETV:  Shit jde opět dolů

A CETV zase jde k zemi. S takovou tu akcií bez ztráty už neprodám. Měl jsem ty peníze nechat na účtu. Tam bych měl aspoň procento...

CETV:  Dolar posiluje

Cetv na 404 narazí. Čekám na to jak na smilování Boží abych to po roce držení prodal aspoň na nule.

CETV:  Dolar posiluje

Tak jestli se ani dnes korekce nespustila, tak už žádná nebude. Dolů to prostě poslat nechtějí. Odteď to bude jen růst nebo stagnovat.

CETV:  Dolar posiluje

KAšpaR je nějak z formy, ani kočičky dneska nebyly.)

CETV:  Zítra udeří kladivo

Zítra zasadím smrtící ránu Kitkatu a pošlu ho definitivně pod 180, protože to neustálé testování té hranice mi už leze na nervy.

CETV:  Nazor

Já jsem varoval. Pořád držím Kitkat za 190, čímž jsem stanovil strop do dalších měsíců. I už začalo stahování z kůže. Budu spokojený, jak dneska zavře pod 10,7. :-)

CETV:  Nazor

Pokud budu držet do září, tak cena bude max. 404. Pokud do léta příštího roku, tak až do léta příštího roku cena nepřekročí 404. :-)

CETV:  Nazor

Protože za 400 jsem nakupoval a už přes půl roku jsem ve ztrátě. Max. 404 abych to pustil bez ztráty.

CETV:  Nazor

Na co?

1 102 103 104 289

Graf Central European Media Enterprises Ltd.

26.06.2026
Graf - BAACETV


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz