Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 27.6.2026 19:57
Akcie.cz»Diskuse»CETV

Diskuse CETV

Poslední příspěvky

27.6. 2026 19:57:08BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
103,00

-0,20 (-0,19%)

16:57 12.10. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 125 126 127 289

CETV:  Fund. info

Nedávno psali, že dno bude na úrovních 280. K tomu korekce indexů jednou příjde a doufám, že brzy. CETV určitě proti proudu nepůjde a bude padat rychleji než index.

CETV:  Fund. info

No normálně to je množství o ničem ale v mém případě v minulosti jsem do krve šlehal některé tituly třeba jen jedním kusem :-). Už dva roky řežu Telekačenu za ceny 425 a 428 a od té doby výrazněji nad 400 ani nešla. Dva kusy s ní cvičí velmi úspěšně :-)

CETV:  Fund. info

Nad 400 se obchodovala v době, kdy jsem měl cílovku 560. Jelikož jsem ji srazil až nad 400, hlavně abych neměl další realizovanou ztrátu, tak teď už nad 400 nepůjde.

CETV:  Fund. info

Přes 300 ks. Ale prozatím se můj prodej za 334 moc neprojevil. Sazby v Číně mě možná porazí :-)

CETV:  FIFO ano či ne

Jestli ještě mohu k tomuto tématu, chtěl bych říci, že trochu pravdy mají obě strany a podle zásady opatrnosti / ev.nejmenšího odporu /má zejména pravdu klokan s FIFO. Jsem účetní a daňový poradce, v oboru pracuji již dlouhá léta a tedy vím, že téměř všechny FÚ, které se kontrolou obchodování s CP někdy zabývají / a je jich málo / vyžadují i u nepodnikajících fyzických osob FIFO ač proto mají pouze velmi spornou oporu v zákonech. Muselo by v případě sporu dojít k soudu a ten je vždy nejistý a drahý i když si většina mých kolegů myslí, že by měl vyhrát občan ale spravedlnost je slepá. Tak asi tak.

CETV:  Fund. info

Souhlas, že auto není to správné přirovnání, jen mě v té rychlosti prostě napadlo. Asi pod vlivem Mveselého a aut.

CETV:  Fund. info

Máš recht nechme toho taky přejí úspěšný den ffšem.

CETV:  Fund. info

tak nějak, ale někdo sedí. Já sedím na uhláku od září, v březnu budou vysezeno ( a to v 2011 nebudu přiznávat) musím si to ale dokladovat. V březnu budou Vánoce teda doufám.

CETV:  Fund. info

na uhláku někdo dal nějaké dotazy a odp. nestačíl jsem to celé přelouskat. Musím taky pracovat

CETV:  Fund. info

jolly, jen některé akcie. Některé (např. KB)můžeš koupit na RM a týž den prodat v kobosu, vyučtujou to ale za T+3 takže za tři dny v kobosu. A opáčně co jsi před 4 dny nakoupil v kobosu můžeš ihned prodat na RM (on line)a máš penízky

CETV:  Fund. info

Jenže i když si koupí dva stejné auta lišící se jen značkou, tak si může vybrat které auto kdy prodá...Nemusí nejdřív prodat to, co koupil dříve. No, necháme toho, každý ať si účtuje jak chce.

CETV:  Fund. info

To by pak skoro nikdo akcie na long nad 6 měsíců nedržel, kdo na trhu aktivně obchoduje.A nemohl by si dovolit nic vysedět. Prostě by každou ztrátu musel do 6-ti měsíců zrealizovat, aby z toho aspoň něco měl.

CETV:  Fund. info

Pleteš pojmy, je úplně jedno na jakém trhu jsi je nabyl to nemá z DP nic společného ( max. můžeš dokladovat kde a za kolik jsi je nabyl)jsi prostě vlastník těchto akcíí. A kdy je prodáš a kde je zase na Tobě.
Vem si příklad auta je úplně jedno jestlo jsi ho nakoupil v AAA ne o jiném bazaru nebo od někoho nebo nové z autosalonu. Jsi prostě vlastník. A kde ho prodáš jestli v tom samém AAA nebo jiném bazaru je zase nepodstané

CETV:  DAX

čezík:to nebylo konkrétně na tebe ale jeden tady stále predikuje již dlouho že dax,nemá nad 7000 co dělat.nikdo přesně netrefí jak budou trhy za hodinu či za denn nebo za rok vypadat,ale když tady někdo mele dlouho tu samou písničku pořád dokola tak je přinejmenším trapnej a nebo je v tom záměr.

CETV:  Fund. info

Přesně jsi to popsl. dle daňových zákonu tohoto státu nemůžeš dělat to co jsi popsal. vždy se ti změní datum pořízení.

CETV:  Fund. info

Stejně mi to příjde divné. To by nikdo nemohl jednu akcií držet dlouho a současně s menším vzorkem vlnkařit, protože by se mu pořád měnilo datum pořízení toho dlouhodobého vzorku... A pak - párování obchodů - když prodávám a nakupuji přesně stejné množství, tak je mnohem těžší si vyřezat ty poplatky a ceny z nějakého jiného vzorku podle FIFO...

CETV:  Fund. info

Cezik: zrejme budu muset mit ale povoleny SRN trh...ktery nemam...pac jsem to dal do: Najdi CP a nenaslo nic...ale stejne dik.

Novicius: papiry na auta zatim nepotrebuju... :)

CETV:  DAX

čezík.to je jasné že dax nepoleze pořád na sever ale ty predikce tu jsou již delší dobu,o tom je ta řeč,ted už i já budu tvrdit že to musí konečně dolů ,že.

CETV:  Fund. info

Jako bych se viděl(slyšel) sám sebe. Taky jsem 3 roky v realizované ztrátě.
DP jsem již podal, a to byl pohled jak pro ""bohy"".
když jse ji (p. na FÚ) podával a chtěl aby zkontrolovala formálně zdáli je vše v poho. Obrat zkoro 100mega, ztráta 400 l,a má drzost ať ni vrátěj sraž.daň za ženu (je doma)
takže myslím si že se na mně mrknou.

CETV:  Fund. info

es-age:asi tak nějak,jinak ten dax nám nějak v poslední době pořád jebne,jak tu jeden pořád píše až,,zjebnul,, na 7300

1 125 126 127 289

Graf Central European Media Enterprises Ltd.

27.06.2026
Graf - BAACETV


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz