Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 22.1.2021 8:31
Akcie.cz»Diskuse»ČEZ

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

22.1. 2021 8:31:10BCPPRMS
Aktuální kurz
530,00

0,00 (0,00%)

2:00 22.1. 2021

 
533,00

0,00 (0,00%)

8:25 22.1. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2442

ČEZ:  jádro podle šnobra

https://www.investicniweb.cz/investice/akcie/michal-snobr-jak-se-cesko-nepopere-s-jadernou-energetikou-co-znamena-i-pro-kurzove

ČEZ:  Danit či nedanit?

Dobrý den/ ahoj.
Měl bych na Vás takový dotaz. Prodal sem akcie ČEZu, abych kapitál se ziskem použil na Monetu, kde (pevně věřím) bude divi dřív než u ČEZu. Moje otázka zní takto. Musím danit prodej akcií? Někde na této stránce jsem četl, že při prodeji akcií a opětovném nákupu jiných se dani vyhnu. Máte s tím nějaké zkušenosti? Mohl by mi tady někdo poradit?
Děkuji za Vám za odpověď.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Prodeje po dobe kratsi nez 2 roky(?) od nakupu musis danit. To o cem pises je mozna, ze kdy jeden titul prodas se stratou a druhy se ziskem, mas moznost si ty zisky a ztraty pred danenim scitat.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Pokud jsi akcie ČEZ držel více než 3 roky, nedaníš nic. Pokud méně než 3 roky, tak záleží, za kolik jsi prodal. Pokud za méně nnež 100 000,- (tzn. celková prodejní cena, nikoli výše zisku!), tak zisk zdanit musíš. A je jedno, zda jsi za to opět něco nakoupil nebo ne.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Sorry - chybka: Pokud za VÍCE než 100 000,- , tak danit, pokud celkový objem prodeje MÉNĚ než 100 000,-, tak nedaníš.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Z Patrie: Příjmy z převodu cenných papírů mohou být osvobozeny od daně v případě splnění určitých podmínek (§ 4 zákona). Předně jsou příjmy z úplatného převodu cenných papírů osvobozeny, jestliže jejich úhrn u jednoho poplatníka nepřekročí částku 100 000 Kč v rámci jednoho zdaňovacího období.
Příjem bych viděl jako zisk, ne obrat. Nebo se pletu?
Měl bych taky dotaz: jak je to se zdaněním zisku ze zaniklých akcií CETV. De jure jsem nic neprodával. Sebrali mi akcie a poslali peníze. Dík za info

ČEZ:  Intel

Chcel by som sa podakovat, no uz si nepamatam,ze komu. Asi pred mesiacom tu upozornil na Intel, ze je to momentalne stratena akcia. Hned som ju kupil za 49 dnes predaj za 57. 8 tis. Euro za mesiac. Dik.

ČEZ:  Danit či nedanit?

U ust. § 4 odst. 1 písm. w)ZDP jde o úhrn příjmů z úplatného převodu CP, nikoliv o rozdíl mezi příjmy a výdaji.
Co se týče nuceného přechodu cenných papírů, pak zde je osvobození ve smyslu písm. x) skutečně až po třech letech držby.

ČEZ:  Vzhůru do nebes?

Tak kde vidíte strop? 570? Nebo uz půjdem zpet k 520...

ČEZ:  Vzhůru do nebes?

Můj laický tip: do valné hromady to půjde do strany kolem 550. Pak, pokud schválí řádnou dividendu 40 + mimořádnou 20 (tzn. čistá celková 51,-/akcii), mohlo by to před ex-date vylézt +/- k 6 stovkám. Možná i k 650 (optimista). Jiný scénář by mohl nastat, pokud by se objevil silný prodejce nebo silný kupec, nebo by byla divi nižší, než se čeká. Já každopádně držím na dlouho a dokupuji při případných poklesech.

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

Jsem začatečník, chci investovat do čezu nebo monety, co by na to?

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

> Jsem začatečník, chci investovat do čezu nebo monety, co by na to?

by na to, že ...

- je dobře, pokud se prvně ptáš a pak jednáš

- s náhodnými radami na Internetu se můžeš pěkně spálit; na druhou stranu, co jsem párkrát slyšel od odborníků v reálu si s internetovými bludy moc nezadalo ... nejlepší je najít si nějakého ochotného kolegu, který předvede, jak mu jeho strategie funguje (včetně neúspěchů!), ze začátku ho třeba kopírovat a vytříbit si na tom vlastní přístup

- konkrétně toto fórum je pěkná tlachárna, nicméně můžeš tu dostat užitečné informace a tipy, jen je potřeba naučit se to tu číst, což někteří psychicky nezvládli :-) ... a hlavně je to individuální, nemůžu říct, že se vyplatí poslouchat toho či onoho, od každého si vezmu to svoje, někdo jiný si vezme zas něco jiného

- nevím, jaký objem hodláš investovat, nicméně není vhodné sázet všechno na jednu kartu

- ČEZ může být z dlouhodobého hlediska zajímavý, jestli dostaví další blok v Dukovanech, tak bude krmit německé elektromobily, ale to je hudba vzdálené budoucnosti a se současnou vládou je všecko ve hvězdách (hlavně výše investice do stavby, tam se toho rozkrade, tak je otázka, při jaké ceně elektřiny se to bude rentovat) ... jinak klasicky to bylo tak, že si stát vylepšoval rozpočet podojením ČEZu na dividendách, z čehož těžil i drobný investor, při současných mocenských bojích a s výhledem na investici do výstavby je otázkou, jestli bude co vyplácet ... mluvilo se o rozdělení ČEZu kvůli té stavbě, to teď zas nějak utichlo ... prostě nalešti křišťálovou kouli :-)

- Moneta se pokud vím hodně orientuje na spotřebáky a hypotéky, což vzhledem k současné situaci na jednu stranu asi hodně pojede, na druhou stranu spousty lidí se dostávají do potíží splácet, takže nevím, jestli nyní neočekávat trochu slabší výkon než u bank, co to mají jinak ...

- obecně ale ani jeden z těch titulů aktuálně nepovažuju za vyloženě špatnou volbu (za současné ceny, nákup ČEZ do 550 Kč, Moneta do 80 Kč)

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

Pěkně a rozumně napsáno - souhlas, obchoduji už nějaký ten rok, ale učil jsem se jen na vlastních chybách a samozřejmě taky jsem si četl diskuse a bral si z nich nějaké informace, které se mi zdáli rozumné a logické ... Ale nakonec je to stejně docela loterie ...

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

Přesně tak, je to loterie. Pokud ti někdo tvrdí že Čezík je jistota, bacha na to-nic není jistota! Určitě diverzifikuj do více titulů. Jestli máš chuť a prachy tzv.na hraní, možná koukni po Ušáckých akciích, dle mně se tam nechá pěkně vlnkovat. Ať se daří.

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

ČEZ je v pravidelných cca 3 letých vlnách na cenách okolo 400Kč (z různých důvodů) Pokud je pravda, že jeho účetní cena je cca srovnatelná, pak je to vcelku bezpečná investice s dividendovým výnocem okolo 7% a vyplatí se počkat na ceny alespoň pod 500,-.

1 2 2442

Graf ČEZ, a.s.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz