Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 30.9.2020 11:53
Akcie.cz»Diskuse»STČ ENERGETICKÁ

Diskuse STČ ENERGETICKÁ

Poslední příspěvky

30.9. 2020 11:53:47BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
2 465,00

-36,20 (-1,45%)

21:36 25.4. 2007

 

Přidat nový příspěvek

1

STČ ENERGETICKÁ:  Neobchoduje se???

Nevíte, co se stalo se Středočeskou Energetickou? Nějak zmizela z dnešní nabídky v KOBOSu a ani v RMS nejede. Je přerušený obchodování nebo v tom je něco jinýho?

STČ ENERGETICKÁ:  Vyvlastnění zatím neprošlo

Městský soud v Praze stále nezapsal do obchodního rejstříku vytěsnění minoritních akcionářů Středočeské energetické (STE), které schválila mimořádná valná hromada dne 5. srpna. Transakci zablokovali dva minoritní akcionáři - německý občan Roman Minarik a britská firma Kor Business. Vyplývá to z oznámení STE pro pražskou burzu a RM-Systém.
Minoritní akcionáři si stěžovali na rozpor ustanovení obchodního zákoníku o vytěsnění (takzvaný squeeze-out) s Listinou základních práv a svobod, komunitárním právem a dohodou o ochraně investic. Městský soud jim vyhověl 24. srpna, když odmítl vytěsnění zapsat do obchodního rejstříku. STE podala proti rozhodnutí soudu 9. září odvolání, termín řízení však nebyl dosud stanoven.

STČ ENERGETICKÁ:  Nevíte, jak je to s divi?

Jediné, co vím, že schválili divi 250,-. Bohužel ale už nevím, kdy a kde bude splatná. Máte prosím někdo info?

STČ ENERGETICKÁ:  Pěkná divi

Tak nám schválili divi ve výši 250Kč hrubého. Co na to říkáte? Já osobně jsem spokojen. Přece jen, ještě pořád je v nerozděleném zisku asi 1,9mld.Kč, tj. odhadem 600-700 Kč na akcii.

1

Graf STČ ENERGETICKÁ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz