MONETA MONEY BANK: Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota
Netvrdím,že to tak bude,jen jsem pročetl článek.Moneta šla ke 100i před koronou,mám průměr 72K + 11300,-divi.Že by se kupovala zpět už jako AIRb ?
| 22.6. 2026 16:44:44 | BCPP | RMS |
| Aktuální kurz | 189,20+1,60 (+0,85%) 16:20 22.6. 2026 |
191,00+2,50 (+1,33%) 16:08 22.6. 2026 |
|---|
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 16:57|kocan|(188.75.191.xxx)
Netvrdím,že to tak bude,jen jsem pročetl článek.Moneta šla ke 100i před koronou,mám průměr 72K + 11300,-divi.Že by se kupovala zpět už jako AIRb ?
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 16:44|Es-Age|(109.81.245.xxx)
V tom případě by to byl odpad. Bezcenné držení na několik let. Bude se třeba zbavit do té doby perspektivní akcie, čekat 10 let na další větší propad a věřit, že pak nakoupíme něco, kde nás nebude chtít někdo okrást. Teď musíme několik let na propady zapomenout, dolů se nepůjde. Viz dnešní reakce na špatná data z trhu práce - výsledkem jsou nová maxima na indexech.
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 16:18|kocan|(188.75.191.xxx)
|Es-Age-taky to tak vidím,jen tu divi nevím kde jsi vyčetl,je tam,že volný kapitál dají PPF.(dohromady 25,9 mld. Kč.)-peněžními prostředky 2,59 mld. Kč a z části vydáním nových akcií v počtu 291 375 000 kusů do rukou PPF. Nikdo nepsal kolik ten šmuk dával na divi-zisk PPF. Takže vidim divi od r 2026.
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 12:40|Es-Age|(80.82.147.xxx)
No kdybych měl mít 4 roky divi cca 5 a nakonec to poskočilo a něco výše, než na 80, tak bych si to nechal. Ale ta nejistota tam je. Podle mě po fůzi musí dojít k sešupu kurzu, tak proč to nyní neprodat a pak se slevou nevzít zpátky...Z toho pohledu se jeví prodej za těch 80 nejlepším řešením.
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 11:58|kocan|(188.75.191.xxx)
Taky tam píše,že se po zředění odloží ziskovost na r 2026. Já myslel,že se fůzí jakoby rozšíří ""výroba zisku"" a tím dividenda,Takhle je to přítěž,se kterou se bude rovnat 4-5let? A co do toho vnese ten šunt? 4roky ho dotovat?
Jeden ekonom v tv řekl, že zahraničí si vyjedná odchod za 100K/kus a jde pryč.Odkup ,kde se platí vysoké poplatky není pro mě.Ale zablokuje to cenu,to jsme viděli.
reagovatzobrazit vlákno7.5. 2021 11:14|kocan|(188.75.191.xxx)
Moneta podepsala s PPF smlouvu o akvizici Air Bank, Home Creditu a Benxy .
Tak už to podepsal, to byla rychlost.Chápu to tak ,že Moneta ještě zaplatí PPF dividendama.Viděl někdo hodnotu těch sra...?
reagovatzobrazit vlákno6.5. 2021 16:27|kocan|(188.75.191.xxx)
Tak kam to spadne,zakolik vzít?
reagovatzobrazit vlákno6.5. 2021 10:56|kocan|(188.75.191.xxx)
Podle mě z našich bank na burze udělala nejmenší zisk, PPF je na koni,má nakoupeno co chtěl. Kdo chtěl prodat,ten jim prodal.Nejasný je dopad sloučaní na nás.A divi je kde? rozhoduje se v ČNB.
reagovatzobrazit vlákno30.4. 2021 9:15|moje|(185.99.65.xxx)
MONETA Money Bank, a.s., k 31. prosinci 2020, včetně zahrnutí čistého zisku za rok 2020 do nerozděleného zisku z minulých let.
reagovatzobrazit vlákno29.4. 2021 11:47|kocan|(188.75.191.xxx)
Pořád tam melou o divi 3kč,ale to je vlastně doplatek z r.19,aještě ho daj až na konci roku. Včera v Byznysu mluvil p.Spurný,ale jako by byl z PPF,i zamlčel ,že to bude banka AIR. To celé zadržení zisku už vidím jakovliv PPF.
Nezapoměl říct,že na odkupu a prý ""ocenění"" za 80.- si akcionáři přišli na pěkný peníze.Jako kdyby před tím banka nebyla i za cca 90,- a to ještě neměla Wústenrot.Taky mluvil o hlasování ,ale od FIA je zpráva ,že bránil některým v hlasování? Nadále kalkuluje s tím,že je v menších něstech,kde je menší konkurence a lidi jsou konzervativní.To ostatně potvrdil p.Zámečník s tím,že cizina to pustíaž si vyjedná 20% bonus nad odkup.
reagovatzobrazit vlákno21.4. 2021 16:49|kocan|(188.75.191.xxx)
Tak celkově dnes přes 12 milionů,před závěrem obchod přes 6mio,tak to asi žádný malí nekupujou, Nebo se takto zaznamenává nabídkový obchod? to asi ne když je tam 81,40K.
reagovatzobrazit vlákno21.4. 2021 14:20|kocan|(188.75.191.xxx)
Dneska už se přelilo přes 3,5 melounu akcií za 80k. To dobírá PPF aby na VH vyrukoval s 50+%, nebo někdo,kdo chce mít sílu oponovat?
reagovatzobrazit vlákno21.4. 2021 13:01|kocan|(188.75.191.xxx)
Jak píše ""jen tak"" chtějí vydělat,nikdo tu banky nechce a tak na ně análnice stupňuje cenu pro hejly. Divi nikde nebo malá, tak co?
Jinak fin. ředitelka PPF řekla, že až to bude ""jejich"", tak komu se to nelíbí,tak to za 80,- vezmou.
PPF si nějakým Home neznečistí.Na co maj 2 banky? Už jsem to tu dříve psal,jak matky chtějí prodělky rozdělit dcerám. A tady to bude jednodušší,protože to bude přímo v portfoliu banky.
Neříkám,že to musí být špatně,ale rozhodně se riziko zvýší,taková ruleta.
A zvýšením počtu akcií se také zředí zisk,takže dvackovou divi čekat nejde.
To se mi líbilo, když Moneta přibrala stavebko,to dávalo smysl.
reagovatzobrazit vlákno21.4. 2021 11:04|tak jak|(82.209.58.xxx)
Oni chtějí vydělat a ne prodělat.
reagovatzobrazit vlákno20.4. 2021 14:20|kocan|(188.75.191.xxx)
Když jsem dividendář i kvůli daním, nemůžu zavřít pozice. Ale sedím na pro mě vysoké hotovosti, protože je vše na vrcholu a krev asi v nedohlenu.
Pandemie asi končí i já jsem očkován.
reagovatzobrazit vlákno20.4. 2021 11:24|kocan|(188.75.191.xxx)
Zaujala mě v článku informace, že prodělek sanovali zisky z telekomunikací a strojírenství.Proč ne jeden Home druhému? nebo daňové optimalizace? Jistěže pořebují hotovost ,vždyť koupili televizi CETV.
A o to jde,aby se do sanačního kolotoče nerozpouštěl zisk Monety.
Asi jako frantíci chtěli zatížít mínusovými aktivy komerčku,ale to uhlídala ČNB.
Stejně si myslím, že se do spojení měl vložit ÚHOS.
reagovatzobrazit vlákno20.4. 2021 5:27|tak jak|(193.165.128.xxx)
reagovatzobrazit vlákno19.4. 2021 16:35|kocan|(188.75.191.xxx)
Jak může být VH ? To je dovoleno neomezený pořet lidí uvnitř? Nevím,že by byla divi pro letošek pozastavena, jen ji musí schválit.
Dnes zase změna majitelů cca 2mio.
Problém je ,že PPF koupilo hlavně od institucí,takže drobných s držením 40% to sotva .
reagovatzobrazit vlákno14.4. 2021 17:08|kocan|(188.75.191.xxx)
Aktivistický akcionář Petrus Advisers, který drží v Moneta Money Bank přes 5 %, navrhuje valné hromadě, aby místo Miroslava Singera, kterému 24. dubna skončí funkční období, do dozorčí rady zvolila Nicolu Northway.
To by se mi líbilo,otázka je,jak dlouho by ji tam PPF strpělo. A on je tam Singer, no to se nedivím,že jde ČNB na ruku PPF.
reagovatzobrazit vlákno14.4. 2021 14:33|kocan|(188.75.191.xxx)
České dráhy si otevřely úvěry u tří bank, čerpat mohou víc jak osm miliard....
O tohle se měl p.Spurný starat a ne o nějaké slučování s lichvou..
Nevíte, kolik dává Raivka divi?
Hormuz, ne Hormuz
Převládá zvýšená opatrnost
Inflace může náladu na trzích rychle změnit
Ve věku sta let zemřel vlivný americký ekonom a někdejší šéf centrální banky (Fed) Alan...
Pro příští rok chce vláda ponechat stejné sazby pro tabák, hazard i alkohol. Podle...
Menší zásilky do 150 eur ze třetích zemí podraží. Státy EU na ně od 1. července začnou...
Copyright © 2025. Všechna práva vyhrazena.
Zdroje dat: Burza cenných papírů Praha, a.s., RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s., NASDAQ, NYSE, XETRA, WSE a CME/CBOT. Data ze zahraničí jsou zpožděna o 20 minut. Pro nepřihlášené jsou zpožděny i kurzy z BCPP, a to o 15 min.