zavřít Přihlášení

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 22.6.2026 18:12
Akcie.cz»Diskuse»MONETA MONEY BANK

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

22.6. 2026 18:12:25BCPPRMS
Aktuální kurz
189,20

+1,60 (+0,85%)

16:20 22.6. 2026

 
191,00

+2,50 (+1,33%)

16:08 22.6. 2026

 

Přidat nový příspěvek

1 35 36 37 61

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

Netvrdím,že to tak bude,jen jsem pročetl článek.Moneta šla ke 100i před koronou,mám průměr 72K + 11300,-divi.Že by se kupovala zpět už jako AIRb ?

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

V tom případě by to byl odpad. Bezcenné držení na několik let. Bude se třeba zbavit do té doby perspektivní akcie, čekat 10 let na další větší propad a věřit, že pak nakoupíme něco, kde nás nebude chtít někdo okrást. Teď musíme několik let na propady zapomenout, dolů se nepůjde. Viz dnešní reakce na špatná data z trhu práce - výsledkem jsou nová maxima na indexech.

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

|Es-Age-taky to tak vidím,jen tu divi nevím kde jsi vyčetl,je tam,že volný kapitál dají PPF.(dohromady 25,9 mld. Kč.)-peněžními prostředky 2,59 mld. Kč a z části vydáním nových akcií v počtu 291 375 000 kusů do rukou PPF. Nikdo nepsal kolik ten šmuk dával na divi-zisk PPF. Takže vidim divi od r 2026.

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

No kdybych měl mít 4 roky divi cca 5 a nakonec to poskočilo a něco výše, než na 80, tak bych si to nechal. Ale ta nejistota tam je. Podle mě po fůzi musí dojít k sešupu kurzu, tak proč to nyní neprodat a pak se slevou nevzít zpátky...Z toho pohledu se jeví prodej za těch 80 nejlepším řešením.

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

Taky tam píše,že se po zředění odloží ziskovost na r 2026. Já myslel,že se fůzí jakoby rozšíří ""výroba zisku"" a tím dividenda,Takhle je to přítěž,se kterou se bude rovnat 4-5let? A co do toho vnese ten šunt? 4roky ho dotovat?
Jeden ekonom v tv řekl, že zahraničí si vyjedná odchod za 100K/kus a jde pryč.Odkup ,kde se platí vysoké poplatky není pro mě.Ale zablokuje to cenu,to jsme viděli.

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

Moneta podepsala s PPF smlouvu o akvizici Air Bank, Home Creditu a Benxy .
Tak už to podepsal, to byla rychlost.Chápu to tak ,že Moneta ještě zaplatí PPF dividendama.Viděl někdo hodnotu těch sra...?

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

Tak kam to spadne,zakolik vzít?

MONETA MONEY BANK:  Sakra tak teď jsem to neodhadl, chtěl jsem u 80 vysyypat ale přemohla mě lakota

Podle mě z našich bank na burze udělala nejmenší zisk, PPF je na koni,má nakoupeno co chtěl. Kdo chtěl prodat,ten jim prodal.Nejasný je dopad sloučaní na nás.A divi je kde? rozhoduje se v ČNB.

MONETA MONEY BANK:  výsledky hospodaření

MONETA Money Bank, a.s., k 31. prosinci 2020, včetně zahrnutí čistého zisku za rok 2020 do nerozděleného zisku z minulých let.

MONETA MONEY BANK:  výsledky hospodaření

Pořád tam melou o divi 3kč,ale to je vlastně doplatek z r.19,aještě ho daj až na konci roku. Včera v Byznysu mluvil p.Spurný,ale jako by byl z PPF,i zamlčel ,že to bude banka AIR. To celé zadržení zisku už vidím jakovliv PPF.
Nezapoměl říct,že na odkupu a prý ""ocenění"" za 80.- si akcionáři přišli na pěkný peníze.Jako kdyby před tím banka nebyla i za cca 90,- a to ještě neměla Wústenrot.Taky mluvil o hlasování ,ale od FIA je zpráva ,že bránil některým v hlasování? Nadále kalkuluje s tím,že je v menších něstech,kde je menší konkurence a lidi jsou konzervativní.To ostatně potvrdil p.Zámečník s tím,že cizina to pustíaž si vyjedná 20% bonus nad odkup.

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

Tak celkově dnes přes 12 milionů,před závěrem obchod přes 6mio,tak to asi žádný malí nekupujou, Nebo se takto zaznamenává nabídkový obchod? to asi ne když je tam 81,40K.

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

Dneska už se přelilo přes 3,5 melounu akcií za 80k. To dobírá PPF aby na VH vyrukoval s 50+%, nebo někdo,kdo chce mít sílu oponovat?

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

Jak píše ""jen tak"" chtějí vydělat,nikdo tu banky nechce a tak na ně análnice stupňuje cenu pro hejly. Divi nikde nebo malá, tak co?
Jinak fin. ředitelka PPF řekla, že až to bude ""jejich"", tak komu se to nelíbí,tak to za 80,- vezmou.
PPF si nějakým Home neznečistí.Na co maj 2 banky? Už jsem to tu dříve psal,jak matky chtějí prodělky rozdělit dcerám. A tady to bude jednodušší,protože to bude přímo v portfoliu banky.
Neříkám,že to musí být špatně,ale rozhodně se riziko zvýší,taková ruleta.
A zvýšením počtu akcií se také zředí zisk,takže dvackovou divi čekat nejde.
To se mi líbilo, když Moneta přibrala stavebko,to dávalo smysl.

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

Oni chtějí vydělat a ne prodělat.

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Když jsem dividendář i kvůli daním, nemůžu zavřít pozice. Ale sedím na pro mě vysoké hotovosti, protože je vše na vrcholu a krev asi v nedohlenu.
Pandemie asi končí i já jsem očkován.

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Zaujala mě v článku informace, že prodělek sanovali zisky z telekomunikací a strojírenství.Proč ne jeden Home druhému? nebo daňové optimalizace? Jistěže pořebují hotovost ,vždyť koupili televizi CETV.
A o to jde,aby se do sanačního kolotoče nerozpouštěl zisk Monety.
Asi jako frantíci chtěli zatížít mínusovými aktivy komerčku,ale to uhlídala ČNB.
Stejně si myslím, že se do spojení měl vložit ÚHOS.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

PPF - to jsou kabrňáci!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/home-credit-stahl-penize-z-ruska-dividenda-cinila-tri-ctvrte-miliardy-151166#dop_ab_variant=553410&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Milee1PR4HI-202104200319&dop_id=151166&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Jak může být VH ? To je dovoleno neomezený pořet lidí uvnitř? Nevím,že by byla divi pro letošek pozastavena, jen ji musí schválit.
Dnes zase změna majitelů cca 2mio.
Problém je ,že PPF koupilo hlavně od institucí,takže drobných s držením 40% to sotva .

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Aktivistický akcionář Petrus Advisers, který drží v Moneta Money Bank přes 5 %, navrhuje valné hromadě, aby místo Miroslava Singera, kterému 24. dubna skončí funkční období, do dozorčí rady zvolila Nicolu Northway.

To by se mi líbilo,otázka je,jak dlouho by ji tam PPF strpělo. A on je tam Singer, no to se nedivím,že jde ČNB na ruku PPF.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

České dráhy si otevřely úvěry u tří bank, čerpat mohou víc jak osm miliard....
O tohle se měl p.Spurný starat a ne o nějaké slučování s lichvou..
Nevíte, kolik dává Raivka divi?

1 35 36 37 61

Graf Moneta Money Bank

22.06.2026
Graf - BAAGECBA


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz