Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 28.1.2022 11:51
Akcie.cz»Diskuse»ČESKÝ TELECOM

Diskuse ČESKÝ TELECOM

Poslední příspěvky

28.1. 2022 11:51:01BCPPRMS
Aktuální kurz
268,50

0,00 (0,00%)

11:21 28.1. 2022

 
268,50

-0,50 (-0,19%)

11:50 28.1. 2022

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1026

ČESKÝ TELECOM:  Zastupování vytěsněných akcionářů

Dobrý den,

v souvislosti s žalobou na doplatek za akcie O2 se utvořila skupina akcionářů, která požádala o zastupování advokáta Mgr. Jiřího Trnku, který má s reprezentováním vytěsněných akcionářů zkušenosti. Každý akcionář hradí 0,50 Kč na akcii na znalecký posudek (pokud bude rozhodnuto, že bude potřeba jej udělat) + 15% z vymoženého doplatku (není tam žádná fixní odměna). V případě zájmu o připojení se k této skupině napište na e-mail office@pravnikpraha.com (+kopie na O2doplatek@seznam.cz) a připojte i počet akcií.

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

Včera silný nákupní signál v podobě mého prodeje za 264 i najednou není problémem, aby šel kurz výrazně nad výkupní cenu.

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

Že by se PPF na to vytěsnění vybodla??

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

Nevím,jak to ověřit, ale tipnul bych si ,že zde zvolili taktiku skoupení na trhu, protože vědí,že se lidi umí dát dohromady a žádat u soudu dorovnání.
Jde někde najít,kolik toho drží jako u Monety?
Mám jen k 1.7., a to měli 90,47%, info asi neposkytují. Taky to můžou sbírat na trhu jinou institucí,nebo spřízněnými lidmi jako p.Tykač.
Zajímavé je slovo ,že získání 90% většiny ""umožňující"" tzv. vytěsnění .
Není to tedy o tom,že můžou vytěsnit,ale taky nemusí?
Každopádně čekám,že další divi nerozdají.

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

Koukám,měl jsem nejdřív číst zprávy:

Skupina PPF dnes oznámila, že obdržela souhlas České národní banky se zahájením procesu výkupu minoritních akcionářů společnosti 02.

Skupina PPF oznámila, že obdržela souhlas od České národní banky k výkupu minoritních akcionářů. Výkupní cena za akcii byla stanovena na 270 Kč.

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

No snad nemyslíš, že by vytěsňovali a na odchodnou ještě vyplatili divi? Těch 264 byla dobrá odrbávačka od PPF pro méně trpělivé. Teď je otázka,jestli žaloby na dorovnání budou ještě efektivní. Jsou nějaké představy o reálné tržní hodnotě? Již dlouho jsem nějaké analýzy nevyhledával, tak nemám představu.

ČESKÝ TELECOM:  Klasika

To právě nemyslím, mám za to, že to seberou právě v době,kdy by měli o divi rozhodovat,tedy vyplatit. Ale před tím to právě stáhnou. Tím nám znepříjemní život,protože vědí,že se žaloba na dorovnání chystá. Jako stáhli Cetin a následně si vyplatili divi.
Jako původně zakázali vyplatit divi Monetě a odevzdat ji vlastně PPF i s hotovostí.(teď pustí max. 3+7 Kaček,ale kolik tam na divi je?)
Pro nepamětníky :Jako ti borci z Mostecké uhelné si zadrženou hotovost na dividendy jako půjčili a z toho vyplatili menšinové vlastníky.
Všichni jsou jak loupežníci, ovládnout a vybrat kasičku.

ČESKÝ TELECOM:  Další možnost

Vyvstává zde Šance pro ostatní operátory, nyní nabídnout daleko lepší podmínky než stejně blbé u O2(ale pozor: nenarušit přitom tajné cenové monopolní dohody s O2). A pro lidi - největší účinek by mělo Bojkotovat O2, stejně je to nejhorší, nějzavrženíhodnější, a nejvýčů..nější operátor.Kdyby od O2 uteklo i alespoň 20% zakázek (lidí a hlavně korporátů), tak by se PPF i s Rematkou K. asi nejvíce chytila za nos..a kdyby se pokračovalo, kde má PPF šmejdské praktiky, tak seůže celá PPF klouzat

ČESKÝ TELECOM:  Další možnost

No,skupujou to jako diví,ono kdo prodá ten nemůže chtít dorovnání.
Když se prováděl zpětný odkup,tak jsem vznesl otázku,co s těmi akciemi bude,prý na ně nebude vyplacena divi.
Ale už tehdy bylo jasné,že snížením počtu akcií se zvýší podíl na celku§
Takže si PPF za zisky akciovky zvýšilo podíl a tudíž si za peníze firmy koupilo firmu pro sebe,vlastně jako ti z MUS. Kdyby nebyl zpětný odkup, a navýšili divi,museli by teď dát víc peněz svých.
Ale to by nebylo to kouzlo,koupit majetek za peníze těch druhých.
joesnok- netankuju u Benziny-ukradli ji Poláci, nechodím do Dr-max,-patří p.Dospivovi,co nás vyprovodil z Fortuny. Pošlu do pr.... navolávače z BOH.energy,protože mám Čez-protože beru divi Čez.
Mmochodem-kde vzali moje číslo tel.které mám jen pro instituce a vědí ,že beru od Čezu? Kdopak k nim utekl-nebo prodal databázi klientů?

ČESKÝ TELECOM:  Další možnost

Na diskuzi Patrie zajímavý námět, jak čelit výkupce za 264

ČESKÝ TELECOM:  Další možnost

Neviem to tam najst. Poprosim o link.

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

ehm, ten Ševčík je s tou Energoaquou narážka na co?

- BAAENRGA se normálně obchoduje, a nezdá se, že by ta Bečva měla vliv na cenu ...

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

To,že Energoaqa vyplácí divi do Tomy,ale od kuponovky jsme neviděli dividendu, hlavně ,že tantiemy berou.
Než to píšu,tak jsem to teď zkontroloval a letos bude poprvé,ale dost složitě a splatnost jen do ledna 22.
Diskuse byla o tom,jak se zadržuje nebo rozděluje kapitál, vliv majority a představenstva v A.S. a rozhodování o tom ,jak se firmy kdo zmocnil a za čí peníze.A taky co s ní bude.

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

eh? neviděli divi? - já teda od Energoaquay pobírám, akorát prvně to posílali automaticky na účet podle evidence CDCP, a pak se muselo žádat ...

nebo jakože Toma nevyplácí? - to nevím, nesleduju; teď jsem mrknul na graf tady, tak ale zase hezky roste, ne?

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

Toma je +- už 5let na stejných. Divi letos poprvé od kuponovky.A to už klan Kurků stačil získat přes 50%.Tantiemy si pakovali i s p.doc.ing.Ševčíkem.
Ta Bečva asi půjde do zapomění,ono je v pfoliu Tomy taky rybářství,tak to zarybní a je to.

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

Řekl bych že došlo k pomotani dvou termínů.

Stažení z burzy: znamená opravdu že akcie zůstanou majiteli a jen se s nimi veřejné neobchoduje. Tuším, že to dělal Vitek a ORCO nebo jak se to jmenovalo. Stačí mít většinu hlasovacích práv.

Vytěsnění: to je to co teď dělá O2. Erste udělala u České Spořitelny. Může udělat majoritní akcionář když má nad 90%. Je to takový zákonem posvěcený nedobrovolný prodej.

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

_mac_: Jak je to s tím Orcem? Mám ho v portfoliu,ale nemohu ho zobchodovat.
Patrně pro to,že jsem ho koupil na burze,ale obchoduje se na RMS. A to asi mám tu vytunelovanou část . P Vítek vydělil z toho Německou část-Je to tak?
Taky pěknej vejlupek,oni od sebe opisujou,...

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

Kocan: už si to přesně nepamatuju, je to přeci jenom kýbl let. Neco s tím Německem tam taky proběhlo. Jinak myslím, že akcie jdou nějak přestěhovat z BCCP na RMS. jen to není úplně zadarmo. Jestli je to to stejné by mělo být poznat podle ISINu nebo jak se přesně jmenuje identifikační číslo cenného papíru

ČESKÝ TELECOM:  Jak koukám dolů tak to že se titul stáhne z burzy

Teď se to jmenuje takhle: Akcie CPI FIM - BAAORCO (LU0122624777) Z 5kč jsme se dostali na 15Kč Tak mám na převod dost času-kupoval jsem to za 40.
Nevím co to je za firmu teď,asi nedává fin. reporty.Až bude mít p.Koblic burzu na mrtvole,tak to třeba do obchodu vezme.

1 2 1026

Graf O2 CZECH REPUBLIC, A.S.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz