Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 16.5.2022 9:49
Akcie.cz»Diskuse»KOMERČNÍ BANKA

Diskuse KOMERČNÍ BANKA

Poslední příspěvky

16.5. 2022 9:49:26BCPPRMS
Aktuální kurz
732,00

-5,00 (-0,68%)

9:31 16.5. 2022

 
735,00

-7,00 (-0,94%)

9:48 16.5. 2022

 

Přidat nový příspěvek

1 2 300

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Díky za odpověď. Rád si diskuse pročítám a mají na mě docela vliv. V poslední době se to tady sice zvrhlo, ale snad už budou brzo převládat jen diskuse o investicích.

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Prosím o názor fundovaných diskutérů. Když bude náhodou KB vyplácet nějakou mimořádnou dividendu za rok 2021, dostanou ji jen ti kteří budou mít nárok na již schválenou divy ? Nebo to bude jinak. Děkuji

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Dostanou ji ti ,kteří budou držiteli v rozhodný den pro případnou mimořádnou dividendu.Takže ti , co dostanou divi s rozhodným datem v dubnu a pak prodají,tak případnou další divi nedostanou. Pouze předpokládají análníci možnost vyplacení ve 2 pololetí,podmíněné schválení ČNB . S již schválenou divi to nemá nic společného.
Tak to vidím já. Jako vícekrát za rok vyplácená divi má každá svůj rozhodný den.

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Ovšem na to se dá říci,že Avast a Stock vyplácely dividendu 2x během roku a vždy byl jiný rozh.den. Taktéž Moneta chtěla přejít na systém 2divi v dubnu a listopadu, tam to zasekl corona a teď to již rozhoduje ČNB a taky PPF.
Docela by mě zajímalo,kdy tu mimořádnou divi VIG dala, mám ji od r 15 a ani od r .2008 jsem o dvojí divi nenašel záznam. Děkuji.

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Kocane, proč to KB roste, dyť divi cca na 5%, a hospodaření nic moc a Erste zase padá? A hlavní krize tady ještě nedopadla, to nás čeká zřejmě na podzim, kdy rus zastaví plyn..

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

joesnok-Protože příští týden je rozhodný den pro divi.Kdo chtěl prodat a nečekat ,ten prodal. Takoví třeba jedou obráceně, před divi předpokládají vrchol,tak to pustí a čekají pokles větší jak divi,jak píšeš,doba nejistá,může dojít i o 150 dolů. Pro ostatní- 5% je stále víc než v bance a bez jejich podmínek.
Navíc análník z FIO 21.4. nadhodil dodatečnou možnou divi 55Kč, což by hodilo 10% čistých.
Na začátku března jsem přibral pod 800K, teď už je pozdě, to bych si kazil průměrku.

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

Kocane, než kupovat KB za cca 900 je lépe počkat a investovat do úpisu MMB za 82, nebo ne? Možná i Erste pod 800 je lepší volba?

KOMERČNÍ BANKA:  Dividenda KB

joesnok, no KB beru pod 800. Erste na 800 není dobrá volba,má divi zatíženou 27% ,jen ten,co ji pustil nad 1000 tak to vzít zpátky je dobrý. No ale u 700,když nevíš co s penězi,tak snad jo, ale já ne,když nejde o divi,tak u ni počkám ,jak dopadne Ukrajina,nebo spíš Putin,Kdyby padl,tak se hned všichni budou kámošit,Ono Rakousko je na tom s plynem jak my.
A ta MMB? Ze mě může mluvit vztek,protože jsem se dověděl,že jak mají doplatit ty vyvlastněné akcie,tak je převádí a ukrývají do dalších založených firem a co není Kellner,tak Kellnerová ztratila veškerou soudnost a nevadí ji ani ztráta kreditu. Je naivní si myslet,že kdyby ten slepenec dával nad 8% divi,že to budou vyplácet drobasům.
U O2 jsme to viděli. Každopádně 1 úpisem dojdou na 45%,pak druhý? a zcela jistě přelezou 50% nabídkou za 90Kč. To se ale budou muset postarat,aby cena na trhu nebyla náhodou vyšší. Každopádně se pojede podle jejich not,a čekám,že spíš než vyšší divi,tak prosadí odkup a likvidaci. I tím můžou dosáhnout na vyšší %ní podíl.
To já radši diverzifikuju risk nákupem Raivky,sice pozastavili divi,ale taky je málem za třetinu ceny,kdyby to pustili,tak dá přes 7% čistou. no nějaký adrenalin musí být,jinak by mě to ani nebavilo.

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

U toho nákupu a prodeje pozor. Cena z pokynu je automaticky navýšena o AÚV. Takže kupující zaplatí víc, než na kolik dá pokyn a prodávající dostane víc, než za kolik dá pokyn.

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

Nevim, jak bude AUV s casem litat, ale pri mem nakupu primo od emitenta jsem si priplatil 1kc za 1 dluhopis.

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

AÚV - alikvotní část úroku by neměla nijak lítat je to prostě zbývající část fixního úroku do jeho splatnosti. S blížící se spatností bude vždy vyšší. Ale jiná věc je, že se teď dá ten dluhopis prodat tržně ještě za víc, protože už je vyprodán..

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

To je druhá věc. Obchoduje se jakoby s tou emisní hodnotou. Jestli je někdo ochoten dát v základu víc nebo míň než 10000 Kč/ks. Tak jako tak vykáže nakonec kapitálovou ztrátu, pokud to někomu jinému neprodá ještě dráž, protože v době splatnosti mu za to FIO dá přesně 10000 Kč/ks.

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

Přesně tak, vykáže kapitálovou ztrátu, ale měla by být menší než úrokový zisk..
Otázka je, zda bych třeba neměl prodat po jednom dnu nákupu se ziskem 2% (což bych mohl) a počkat třeba na další emisi (tedy bude-li nějaká). Každopádně jeví se to jako docela likvidní instrument na přechodné období když už nechci dokupovat akcie protože se mi jeví dost vysoko..

KOMERČNÍ BANKA:  Fio dluhopisy

AÚV se zvyšuje každý den. Kupón je 2,5 procenta hrubého pololetně, tak počítám, že AÚV jde postupně od 0 v den emise až do 250 v rozhodný den pro nárok na kupón. Já kupoval v první obchodní den a dal jsem navíc 1,39 Kč/ks. Myslím, že o tu částku AÚV každý den roste.

KOMERČNÍ BANKA:  Jedeme dolů?

Tak to vypadá,jako by ten odchod SG z Ruska měla zaplatit Komerčka? Matka jede nahoru o 6% a KB o 3% dolů. A co ten odkup? Není to předzvěst dalšího vypakování drobasů.?..a odchod z PX ?

1 2 300

Graf KOMERČNÍ BANKA

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz