reagovatzobrazit vlákno17.2. 2017 12:49|marqel|(62.168.3.xxx)
KOMERČNÍ BANKA: Akcie
Robin: Skvěle napsáno. Nevím, jak jste stár, ale tak nějak by měly vypadat rozumné rady otce synovi na prahu dospělosti.
Marpoat: Připojuji se k Robinovým radám, sám bych to lépe nenapsal. Pokud si to vezmeš k srdci, povede se ti dobře (tím myslím především tvůj vlastní pocit, nikoli jen rostoucí sumu na účtu). Jen jedna maličkost - i kdyby se stalo, že přijdeš o všechno, což ti samozřejmě nepřeji, určitě se nevěšej :-) I to je škola života a velká zkušenost, pokud se z toho umíš poučit, nezlomíš se a začneš znovu a lépe s čistým štítem.
reagovatzobrazit vlákno16.2. 2017 16:33|syncman|(80.250.25.xxx)
reagovatzobrazit vlákno16.2. 2017 20:20|kocan|(193.164.219.xxx)
KOMERČNÍ BANKA: Nákup
Jestli na to nemáš čuch a intuici, schopnost dát si souvislosti do kupy tak proděláš. A ještě to chce srdce a umět prodělat, jinak se ti rozklepou kolena a bez risku není výdělek. A výška vzdělání s tím nemusí přímo souviset, pokud není ekonomické a ani za to bych ruku do ohně nedal.
reagovatzobrazit vlákno2.2. 2017 15:50|marqel|(62.168.3.xxx)
KOMERČNÍ BANKA: MONETA
Jo, to beru, to je srozumitelné. Taky se snažím nepodléhat emocím. Mám akcie spíše na důchod a pokud prodávám, tak většinou jen to, co se mi momentálně zdá být nadhodnocené s tím, že bych to po nějaké korekci třeba zase dobral. Nebo ředím při poklesu tam, kde tomu stále důvěřuji. Taky to vždy nevyjde podle představ, ale celkově se jakž takž držím.