CME: Tržby v USD meziročně klesly o 15 %
Společnost Central European Media Enterprises dnes zveřejnila hosp. výsledky za 2Q12. Tržby činily 211,2 mil. USD, což je v souladu s naším odhadem (211,5 mil.), ale cca 3 % pod očekáváním trhu (216,8 mil.). Tržby meziročně v USD klesly o 15 %, což je dáno především nepříznivým vývojem měnových kurzů, ale i obnoveným poklesem reklamních trhů. Tržby klesly v hlavním segmentu televizní reklamy, zatímco růst pokračoval v menších segmentech tvorby filmu (MediaPro) a internetu (New Media). Zisk před odpisy EBITDA klesl meziročně o 25 % na 47,1 mil. USD, což je nad naším očekáváním (44,2 mil. USD), avšak 7 % pod očekáváním trhu (50,7 mil.). Rychlejší pokles zisku než tržeb je dán tlakem na marži (ta klesla z 25,1 % na 22,3 %) při klesajícím reklamním trhu.
Pozitivní překvapení přinesla finanční úroveň, kde CME realizovala zisk z přecenění finančních derivátů ve výši 47 mil. USD, což výrazně kompenzovalo úrokové náklady a přecenění dluhu. Spolu s vrácením daně tak společnost celkově vykázala čistý zisk ve výši 4 mil. USD, což výrazně předčilo naše očekávání (-19,5 mil.) i očekávání trhu (-17,3 mil.). Podotýkáme však, že přecenění derivátů, které vedlo k čistému zisku, je ne-cashové povahy a nemá tak efekt na hovotostní situaci společnosti. Vzhledem k provozním výsledkům pod očekáváním trhu hodnotíme výsledky mírně negativně.
Ředitel společnosti A. Sarbu uvedl, že společnost se v druhé polovině roku bude soustředit především na tvorbu volného cash flow a zvýšení tržeb z jiných segmentů než reklamy. Očekáváme, že významné bude vyjádření managementu k výhledu na celý rok dnes na konferenčním hovoru v 15:00.
Vyzkoušejte kalkulačky na PenizeNAVIC.cz http://www.penizenavic.cz/kalkulatory
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- MercadoLibre ve 2Q překonal odhady tržeb i zisku, marže ale dál klesají kvůli investicím
06.08. 14:19 Fio - ČEZ: odhady hospodaření za 2Q 2026
06.08. 12:00 Fio - AppLovin ve 2Q těsně minul odhady výnosů i EBITDA, výhled na 3Q nepatrně zaostal za konsensem
06.08. 11:15 Fio - Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q i výhled na 3Q nad odhady analytiků
06.08. 09:38 Fio - Sandisk ve 4Q překonal odhady, tržby vzrostly o 372 %, výhled ale zaostal za očekáváním trhu
06.08. 09:34 Fio





