Americké trhy dnes nenašly výraznější směr
Pozitivní nálada, která se nadále částečně projevovala na evropských trzích se tak přes Atlantik nedostala. Investoři dnes váhali s nákupy. Tržnímu vývoji dominovala dnešní makrodata, která svědčí o oslabování pracovního trhu, kde počet nově vytvořených pracovních míst výrazně zaostal za očekáváním. Tržní hráči tak čím dál více upírají svou pozornost na FED, pro něhož by slabý pracovní trh mohl být jazýčkem na vahách, který rozhodne o spuštění dalšího kola kvantitativního uvolňování. Tato skutečnost dnes zabránila tomu, aby indexy neztratily své včerejší zisky.
Ač akciové trhy neohromily, tak případné spuštění měnových tiskáren se projevilo u komodit, kde prudce rostlo zlato, stříbro, měď a další kovy.
Z jednotlivých odvětví se tak dnes nejvíce dařilo těžařům (+2,48 %) a sektoru ropa/plyn (+1,48 % %). Nejméně kupců bylo u telekomunikací (-0,63 %) a spotřebitelského zboží (-0,48 %).
Miloslav Veselý, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
-   Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
 31.10. 21:02 Fio
-   Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
 31.10. 17:54 Fio
-   Denní report - pátek 31.10.2025
 31.10. 17:05 Fio
-   Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
 31.10. 16:33 Fio
-   AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
 31.10. 16:29 Fio






