Měď oslabila
Ve včerejším obchodování zažily propad ceny mědi, měď tak reagovala na nárůst zásob tohoto průmyslového kovu. Zásoby mědi monitorované burzou v New Yorku (NYMEX) vzrostly o 944 tun na 29 784 tun, což je nárůst o 3,3 procent. Zásoby jsou tak ... na svém čtyřměsíčním maximu. Dalším důvodem oslabení mědi je nižší poptávka ze strany Číny, která je největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Také poptávka ze strany USA je nižší, a to kvůli zpomalujícímu se ekonomickému růstu. V současné době převyšuje nabídka poptávku o 228 000 tun.
Poslední zprávy
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio - S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
22.06. 22:11 Fio - Burza v úvodu týdne rostla
22.06. 16:40 Fio





