Zámoří končí na denních minimech
Dění na akciových trzích dnes opět určovala v recesi se utápějící Helénská republika, kde se strany vládní koalice nedohodly na rozpočtových škrtech a ohrozily tak šanci na získání dalších financí od evropských institucí. Negativním faktorem byla i negativní revize italského HDP z druhého čtvrtletí. Ani Asie dnes nepotěšila, když čínský průmysl snížil růstovou dynamiku na tříletá minima a japonské hospodářství vzrostlo méně, než se čekalo.
Investoři tak dnes příliš nezohlednily ani případné růstové impulsy od centrálních bank. Dá se očekávat, že významnější reakce přijde až po zasedání vedení amerického FEDu, které má proběhnout 12. a 13.září.
Mezi komoditami výrazně ztrácely zemědělské produkty, naopak zemní plyn připsal více než 5 %.
Z jednotlivých odvětví špatná nálada nejvíce dopadla na technologie (-1,27 %) a finanční tituly (-0,81 % %). Prodejům nejvíce odolávaly telekomunikace (+0,65 %) a utility (-0,07 %).
Miloslav Veselý, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Softwarová společnost Figma zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, výhled na 3Q však zklamal
06.08. 14:33 Fio - MercadoLibre ve 2Q překonal odhady tržeb i zisku, marže ale dál klesají kvůli investicím
06.08. 14:19 Fio - ČEZ: odhady hospodaření za 2Q 2026
06.08. 12:00 Fio - AppLovin ve 2Q těsně minul odhady výnosů i EBITDA, výhled na 3Q nepatrně zaostal za konsensem
06.08. 11:15 Fio - Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q i výhled na 3Q nad odhady analytiků
06.08. 09:38 Fio





