Euro se udrželo poblíž mnohaměsíčního maxima
I když bylo na úvod týdne patrné určité oddechnutí si rostoucího eurového trendu, výraznější korekce jsme se včera nedočkali. Kurz USD/EUR se v podstatě po celý včerejší den udržel nad hladinou 1,3100 USD/EUR. Se vstupem amerických obchodníků na trhu byly dokonce patrné tlaky na další zhodnocování společné evropské měny.
I když včera zveřejněné ekonomické indikátory nepatřily z pohledu měny k těm nejdůležitějším, jejich vyznění odpovídalo trendu, kterého jsme svědky v posledních týdnech. Pro euro vyzněla pozitivně statistika červencového zahraničního obchodu eurozóny. Přebytek se dále zvýšil hlavně zásluhou exportů. Bohužel pro jednotnou měnovou oblast jako celek jsme ale svědky pokračující divergence. Více než polovinou se na celém exportu eurozóny podílí jediná země - Německo. Odpolední americká data pak neprospěla dolaru. Index průmyslové aktivity z okolí New Yorku se propadl na nejnižší úroveň za posledního 3,5 roku.
Dnešní statistiky by na současné náladě podporující euro nic zásadního změnit neměly. Německý ZEW index za září by měl znamenat zastavení klesajícího trendu z předchozích měsíců, u složky očekávání by dokonce mohlo být zaznamenáno zlepšení. Ze Spojených států se v odpoledních hodinách dočkáme červencové statistiky přílivu portfoliových investic do USA.
Poslední zprávy
- Banka JPMorgan zveřejnila výsledky za 1Q, očištěné výnosy poprvé překonaly hranici 50 mld. USD
14.04. 14:44 Fio - První kroky k zestátnění ČEZu budou provedeny na letošní valné hromadě, řekl premiér Andrej Babiš
14.04. 12:28 Fio - Colt CZ: komentář ke včerejší prezentaci pro investory u příležitosti duálního listingu v Amsterdamu
14.04. 11:54 Fio - Akciový výhled
14.04. 09:03 Fio - Denní report - pondělí 13.04.2026
13.04. 22:15 Fio





