PŘEDSTAVUJEME: Kandidát na IPO Pegas Nonwovens a jeho byznys
Developerská společnost ECM a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens jsou dvě úplně čerstvé naděje pražské burzy. Obě společnosti totiž prakticky současně oznámily svůj záměr umístit své akcie na kapitálovém trhu. Informací, které by přinesly jasnější kontury chystaných IPO, také vzhledem k přísným pravidlům celého procesu, není příliš mnoho. A tak snad investorské veřejnosti přijde vhod několik postřehů z dnešního setkání s managementem společnosti PEGAS NONWOVENS.
V předchozích článcích jsme se věnovali popisem celé holdingové struktury (detaily najdete zde), představili jsme PEGAS „v číslech“ (detaily najdete zde), a nyní představíme obor podnikání a postavené společnosti na trhu.
„Je to velký a vzrušující byznys,“ touto větou zahájil setkání s médii generální ředitel PEGAS NONWOVENS, Miloš Bogdan. Hlavním předmětem činnosti společnosti Pegas Nonwovens, se prakticky od počátku jejího založení v roce 1990 stala výroba netkaných textilií na bázi polypropylenu, která je i dnes její hlavní výrobní náplní.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/predstavujeme-kandidat-na-ipo-pegas-nonwovens-a-jeho-byznys.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 15.05.2026
15.05. 22:17 Fio - Americké akcie v závěru týdne oslabují
15.05. 20:03 Fio - Pražská burza rostla proti zahraničí o 0,9 %
15.05. 16:39 Fio - Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů Applied Materials zveřejnil výsledky i výhled nad odhady
15.05. 11:12 Fio - Nu Holdings vykázala v 1Q růst výnosů o 53 % na téměř 5 mld. USD, avšak mírně pod odhady analytiků
15.05. 10:08 Fio





