Krach amerických vládních dluhopisů na spadnutí?
Globální averze k riziku v posledních týdnech výrazně slábne, poptávka po akciích sílí a logicky tak vyvstává otázka, zda je udržitelné, aby se výnosy amerických vládních dluhopisů nadále držely tak nízko.
Podle mnohých trvá období extrémně nízkých výnosů až příliš dlouho a někteří se dokonce nebojí nazvat vládní dluhopisy bublinou. Patří mezi ně také Thierry Apoteker, generální ředitel analytické společnosti TAC Financial, který věří v prasknutí této bubliny. Až k tomu dojde, nastanou na trhu prudké výprodeje a výnosy desetiletých dluhopisů by podle něj mohly během příštího roku vyrůst o 80 až 100 bazických bodů.
Benchmark desetiletých dluhopisů se aktuálně obchoduje při výnosu kolem 1,6 %, což není příliš daleko od svého minima u 1,4 % dosaženém před dvěma měsíci...
Celou zprávu můžete číst na iPOINT.cz:
http://www.ipoint.cz/zpravy/105932511-krach-americkych-vladnich-dluhopisu-na-spadnuti/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





