Sdružení STOP rozprodeji Unipetrolu: Jsme rozhořčeni nezodpovědným chováním PKN Orlen
Sdružení minoritních akcionářů STOP rozprodeji Unipetrolu je rozhořčeno nezodpovědným chováním polského koncernu PKN Orlen. Ten je jako majoritní vlastník holdingu Unipetrol zodpovědný za tvrdou pokutu, kterou udělila Evropská komise jeho dceřiné společnosti Kaučuk za kartelovou dohodu.
„Je nepřípustné, aby vedení managementu dosazené PKN Orlen dovolilo firmám, které ovládá, chování jež poškozuje dobré jméno Kaučuku i společnosti Unipetrol. Takovým jednáním je pak ohrožen i mnohamiliardový majetek tisíců menšinových akcionářů,“ uvedl Adam Černý, předseda sdružení STOP rozprodeji.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/sdruzeni-stop-rozprodeji-unipetrolu-jsme-rozhorceni-nezodpovednym-chovanim-pkn-orlen.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 19.12.2025
19.12. 22:32 Fio - Carnival Corp. reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl a předčil očekávání
19.12. 17:58 Fio - Pražská burza plošně rostla
19.12. 16:35 Fio - Paychex, poskytovatel mzdových a HR služeb, reportoval výsledky za 2Q dle očekávání
19.12. 16:14 Fio - Nike reportoval výsledky za 2Q, tržby v Číně poklesly o 17 %
19.12. 12:45 Fio





