Je na místě optimismus před summitem EU?
Už čtvrtý den v řadě roste německý akciový index DAX 30. Vypadá to, že investoři čekají od politiků reálné pokroky v řešení evropské dluhové krize. Nicméně za dnešním růstem bych viděl spíše zprávy z Číny.
Po dlouhé době jsme se dočkali opravdu dobrých zpráv z Číny, kde dnes ohlásili lepší maloobchodní tržby i průmyslovou produkci. Navíc kvartální růst HDP skončil podle očekávání a i výhled na další kvartál je lepší. Potěšitelné bylo i to, že Španělsko, které si dnes šlo na trh pro 4,5 mld. EUR, získalo dokonce 4,61 mld., a to za nižší úrok.
Z korporátních výsledků bych upozornil na další ztráty Nokie (za 3Q čistá ztráta 969 mil. EUR).
Pražská burza už nebyla tak optimistická: PX na 993,7 bodů (-0,18 %), hlavně díky 2 % poklesu Telefóniky O2. Německý DAX je v 16:30 hod. na 7.414 bodech (+0,26 %) a americký index S&P 500 se dostal na hodnotu 1.458 bodů (-0,20%).
Podle mého názoru šance, že summit EU přinese nějaký pokrok v řešení evropské krize, je omezená. Řecko nestíhá plnit plán reforem a na summitu bude řecký premiér Samaras nejspíše žádat o odklad některých úsporných balíčků. Myslím, že dobře udělal investor, který realizoval zisky z týdenních růstů a počká si na novou příležitost k nákupu.
Poslední zprávy
- Pražská burza klesala, Komerční banka před výsledky klesala
05.02. 17:25 Fio - Estée Lauder zveřejnila za 2Q solidní výsledky a navýšila výhled, trh však očekával více
05.02. 17:08 Fio - Alphabet ve 4Q: Cloud předčil veškerá očekávání, trh však znejistěl kvůli masivnímu výhledu investic
05.02. 13:01 Fio - Návrhář čipů ARM oznámil výsledky za 3Q nad odhady, investory však zklamal výhled
05.02. 12:14 Fio - Qualcomm zveřejnil výsledky za 1Q mírně nad odhady, výhled však brzdí nedostatek pamětí
05.02. 09:45 Fio





