Výsledková sezóna nekončí
Po dvou dnech uzavření se dnes vrátilo obchodování na americké burzy. Vzhledem k poslednímu dni v měsíci očekávali investoři zvýšenou volatilitu a výrazné objemy obchodů. Volatilita se však nedostavila. Americké burzy otevřely poklidným způsobem a zaznamenávaly jen drobné poklesy.
Německý index DAX sice dopoledne zažíval pozitivní náladu s mírnými nárůsty napříč trhem. Největší nárůst zaznamenávaly akcie společnosti Lufthansa, které po vyhlášení dobrých výsledků posilovaly dnes kolem 16:00 kolem +6,6%. Naopak největší pokles předvedly akcie Fresenius Med. Care -4,7% po výrazně horších hospodářských výsledcích.
Na pražské burze se o největší vzrušení postaraly akcie CETV. Společnost vyhlásila horší hospodářské výsledky na všech hlavních úrovních a následně přidala na konferenčním hovoru další negativní informace ohledně výhledů. Akcie CETV tak dnešní obchodování uzavřely s 15,2% ztrátou. Otázkou je, jestli se tím akcie dostaly na atraktivní odklesanou cenu vhodnou k nákupu, a nebo je ještě čekají poklesy během příštích dní.
Výsledková sezóna však ještě neskončila a v následujících dnech lze očekávat další výkyvy v jednotlivých titulech, které na zveřejnění svých hospodářských výsledků teprve vyčkávají.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 26.05.2026
26.05. 22:22 Fio - Dividenda Kofoly ČeskoSlovensko v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
26.05. 16:36 Fio - Pražská burza mírně v plusu
26.05. 16:29 Fio - Akciový výhled
26.05. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 25.05.2026
25.05. 18:03 Fio





