Výsledková sezóna nekončí
Po dvou dnech uzavření se dnes vrátilo obchodování na americké burzy. Vzhledem k poslednímu dni v měsíci očekávali investoři zvýšenou volatilitu a výrazné objemy obchodů. Volatilita se však nedostavila. Americké burzy otevřely poklidným způsobem a zaznamenávaly jen drobné poklesy.
Německý index DAX sice dopoledne zažíval pozitivní náladu s mírnými nárůsty napříč trhem. Největší nárůst zaznamenávaly akcie společnosti Lufthansa, které po vyhlášení dobrých výsledků posilovaly dnes kolem 16:00 kolem +6,6%. Naopak největší pokles předvedly akcie Fresenius Med. Care -4,7% po výrazně horších hospodářských výsledcích.
Na pražské burze se o největší vzrušení postaraly akcie CETV. Společnost vyhlásila horší hospodářské výsledky na všech hlavních úrovních a následně přidala na konferenčním hovoru další negativní informace ohledně výhledů. Akcie CETV tak dnešní obchodování uzavřely s 15,2% ztrátou. Otázkou je, jestli se tím akcie dostaly na atraktivní odklesanou cenu vhodnou k nákupu, a nebo je ještě čekají poklesy během příštích dní.
Výsledková sezóna však ještě neskončila a v následujících dnech lze očekávat další výkyvy v jednotlivých titulech, které na zveřejnění svých hospodářských výsledků teprve vyčkávají.
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 08.12.2025
08.12. 22:07 Fio - Americké akcie v úvodu týdne ztrácejí
08.12. 20:02 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách, index CPI (ČR, Německo)
08.12. 17:31 Fio - Pražská burza na záporné nule
08.12. 16:37 Fio - Akciový výhled
08.12. 09:06 Fio





