Telefónica chystá další vlnu propouštění zaměstnanců
Společnost Telefónica Czech Republic hodlá zahájit další vlnu propouštění zaměstnanců, přičemž výpověď by mělo dostat až 500 lidí. S touto inforamcí přišel týdeník Euro a snížení počtu zaměstnanců by mělo postihnout celou firmu, přičemž nejohroženější částí je marketing. Telefónica v současné době zaměstnává zhruba 5800 lidí, což je přibližně o dva tisíce zaměstnanců méně než před třemi lety. Sama firma další letošní propouštění vyloučila. Podle mluvčího Telefóniky Hanyho Farghaliho již na jaře odešlo 300 pracovníků. Podle týdeníku ale firma začne, i s ohledem na náklady spojené s výplatou odstupného, redukovat pracovní místa na jaře. V loňském roce firma na restrukturalizaci vynaložila 174 milionů korun.
Zdroj: ČTK, www.denik.cz, euro
Robin Koklar, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





