USA – mírný pokles po včerejší rally
Data z trhu práce a z trhu nemovitostí dnes zapříčinily mírný pokles akciových indexů. Čestnou výjimkou je index Dow Jones Industrial Average, který tak posunul all-time high na novou metu. Z jednotlivých sektorů rostly jen základní materiály. Naopak dolů mířily nejvíce akcie v sektoru utilit a spotřebního zboží.
Akcie zámořského spotřebního řetězce Target Corp. (TGT -2,3%) klesaly po zveřejnění zprávy o úniku dat ze 40 milionů platebních karet.
Na trhu komodit je propadákem zlato (GC), které odepsalo 2,3% na 1190 USD. Naopak premiantem je dnes plyn (NG), který po datech o amerických zásobách této suroviny připisuje 4,3% na 4,43 USD.
Martin Varecha, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 06.08.2026
06.08. 22:18 Fio - Datadog ve výsledcích za 2Q překonal očekávání, pozornost trhu ale poutá výhled na 2H
06.08. 17:04 Fio - Kladný závěr na pražské burze
06.08. 16:58 Fio - Honeywell Aerospace v prvním reportu po spin-offu snížil celoroční výhled
06.08. 15:54 Fio - Duolingo ve 2Q zrychlilo růst uživatelů, společnost ale poskytla konzervativní výhled na 3Q
06.08. 15:23 Fio





